original

Ірина Геращенко: ми не визнаємо судилища над Грибом, так само як і над іншими нашими заручниками і політв`язнями

Про це Перший заступник Голови ВР,  представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи  у Мінську Ірина Геращенко заявила, коментуючи питання про рішення суду РФ про ув’язнення українця Павла Гриба на шість років.

Вона нагадала, що Павло Гриб є в усіх списках, які передаються Російській Федерації, з вимогою його негайного звільнення.

«Ми не визнаємо судилище, яке відбулося над Грибом, так само як і над іншими нашими заручниками і політв`язнями», – сказала Геращенко.

Вона також зазначила, що враховуючи важкий стан здоров`я Павла, російській стороні пропонувалося здійснити «малий обмін».

«Ми були готові передати одного росіянина, який має проблеми зі здоров`ям, – пана Сєдікова – з пропозицією зробити такий обмін «один на один», – зазначила Геращенко.

Крім того, вона додала, що до Павла Гриба не було допущено представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста та лікарів.

«Ми вимагаємо відвідати усіх заручників на окупованій території, зокрема, в Луганську, передати нашим в’язням посилки та листи, побачити в якому вони стані. Також ми повинні відвідати тюрми в РФ, побачити  Гриба, Сєнцова, Кольченка, Сущенка та ін», – відзначила Геращенко..

Парламентар також додала, що сьогодні на засіданні парламентської Мінської платформи обговорювалося питання звільнення заручників і було запропоновано дату – 30 березня цього року.