VqodWwazvxtC62vyswwq.r695x430

Голова Вижницької ОТГ Олексій Чепіль: Завдяки децентралізації бюджет громади зріс до 165 мільйонів гривень

За останні два роки бюджет Вижницької ОТГ зріс до 165 млн грн. Так, завдяки реформі у місцевому бюджеті тепер залишається 100% єдиного податку, податку на прибуток підприємств та установ, комунальної власності, податку на нерухомість та землю, 60% ПДФО, 25% – екологічного і 5: – акцизного податків. Кошти за надання адмінпослуг також поповнюють бюджет громади.

Про це заявив голова Вижницької ОТГ Олексій Чепіль.

«Можливість планувати власний розвиток це, як на мене, найбільший здобуток реформи. Хоч і відповідальність чимала, бо в нашій громаді – місто Вижниця та ще девять сіл, які приєдналися до нас.

VqodWwazvxtC62vyswwq.r695x430

Розмір інфраструктурної субвенції за ці роки становить 11 млн грн. Серед найважливіших проектів, які нам вдалося зреалізувати, це перекриття дахів шкіл в Іспасі, Мілієвому, Виженці, заміна каналізацій і водопроводів в Іспасі, Мілієвому і Чорногузах; збудовано більше 10 мостів та мостових переходів, відремонтовано ряд доріг. Для потреб громади придбані грейдер, сміттєвоз, шкільний автобус, січкоріз, снігоочисна техніка тощо.

«У 2018 році підписали меморандум про співпрацю щодо передачі у комунальну власність ОТГ земель державної власності, що дозволяє збільшити територію та дало можливості запропонувати інвесторам вкладати кошти в розвиток туризму, санаторно-курортного оздоровлення, а також розширити ділянки для індивідуальних забудовників.

У планах на найближчий час – будівництво нових медамбулаторій, ремонт будинків культури в Іспасі та Мілієвому, завершення будівництва і здача в експлуатацію Іспаського ДНЗ, Черешенської ЗОШ, ремонт Виженського ДНЗ. Наразі особливу увагу приділяємо підготовці до Міжнародного гуцульського фестивалю.

Ми розуміємо, що чим більше коштів надходитиме до міського бюджету, тим більше ми збудуємо, відремонтуємо, наблизимо послуги до людей. Головне – не зупинятись а досягнутому. Впевнений, що уряд і Президент Петро Порошенко продовжать успішну реалізацію реформи децентралізації», – підсумував Олексій Чепіль.