ОТГ

Микола Перч, голова Вашківецької ОТГ: Лише Порошенко зможе гарантувати незворотність децентралізації

«Я вважаю, що політика децентралізації є надзвичайно ефективною, адже вона реально покращує життя людей, ми розвиваємо сучасну інфраструктуру, будуємо дитячі садочки та школи, ремонтуємо дороги, відкриваємо ФАПи. Переконаний, що лише Петро Порошенко зможе гарантувати незворотність цієї реформи», – сказав голова Вашківецької ОТГ.

«Завдяки реформі децентралізації бюджет нашої громади, в якій налічується 11,5 тис. населення, зріс у рази і сьогодні становить 76 мільйонів гривень, з яких 15,5 млн грн – власні надходження. У 2017 році ми отримали 3 млн 600 тис. грн, а в 2018 – 2 млн 500 тис. грн субвенції на інфраструктуру та соціально-економічний розвиток територій. Маючи ці ресурси та відповідні повноваження, ми розподілили їх в інтересах мешканців громади», – сказав Микола Перч, голова Вашківецької ОТГ (Чернівецька область).

ОТГ

«Зокрема, нам вдалося побудувати 1,6 км доріг на суму 76, 5 млн грн, відремонтувати 30 км доріг з асфальтним покриттям на суму 1, 5 млн грн., відремонтувати дві дитячі дошкільні установи – у Вашківцях ( 1 млн 800 тис. грн ) та Замості ( 350 тис. грн ).

За кошти Державного фонду регіонального розвитку збудували ДНЗ в Карапчеві вартістю 1 млн 800 тис. грн. У результаті реформи Вашківецька ЗОШ І-ІІІ ст. визнана опорним навчальним закладом і отримала 2 млн 830 тис. грн на модернізацію матеріально-технічної бази, окрім того, на капітальний ремонт закладу спрямували близько 2 млн грн. Також були виконані роботи із заміни вікон і дверей та облаштування внутрішніх вбиралень в НВК «Вашківецька гімназія», оновлено систему опалення в Бабинському НВК.

У капітальні ремонти закладів культури за останні два роки було вкладено більше двох мільйонів гривень», – додав голова ОТГ.
За його словами, передача повноважень на місця – це вагомий здобуток ініційованої Президентом реформи децентралізації. Заклади, які роками не ремонтували, отримали шанс на друге «життя». Уже цього року у Вашківецькій ОТГ планують відкрити капітально відремонтований ЦНАП. Громадянам більше не доведеться їздити в райцентр за довідками.