fake_news2

Іван Рибак: у цій виборчій кампанії буде ще багато фейкових новин

Про це народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Іван Рибак заявив у ток-шоу “Ситуація” на телеканалі “Прямий”, коментуючи останні фейки, як наприклад фото із Житомира про нібито втечу Президента Порошенка  з мітингу , де насправді Президент навпаки йшов спілкуватися до людей.

Парламентар вважає, що попереду у виборчій кампанії буде ще багато фейкових новин.

“Я би не ставив фінансовий інтерес на перший план, чи випадковість… Взагалі це відкидаю. Це, однозначно, упередженість. Це спеціально підготовлені речі. Таких фейків буде дуже багато, адже по суті Петро Порошенко має найбільший рівень підтримки серед тих людей, які вірять в те, що він переможе в цій виборчій кампанії. І ті люди, які його наздоганяють десь у рейтингах будуть використовувати ці моменти”, – сказав Рибак.

За його словами, цим людям, які поширюють фейкові новини, однозначно підіграє Російська Федерація через підконтрольні їм ЗМІ.

“І знову ж таки той факт, що це рівень наших ЗМІ, які абсолютно без перевірки передруковують такі речі. Тому потрібно тричі перевірити перед тим, як щось публікувати, навіть у себе на сторінці у Facebook. На великих кампаніях однозначно таких фейків буде ще дуже багато і під час парламентської кампанії. Але в той же час і під час маленьких виборчих кампаній до Об’єднаних територіальних громад, ми мали можливість споглядати величезну кількість”, – додав Рибак.

Він наголосив, що подібна ситуація відбувалась практично у кожному селі чи маленькому містечку.

“Тому українці повинні були вже в принципі зрозуміти, що такий інструмент на виборах як фейк існує. І абсолютно не довіряти таким речам, коли їх читають у себе на сторінках у соцмережах, чи бачать на шпальтах газет, чи деінде в інтернеті, чи навіть по телебаченню, якому на сьогоднішній день вони довіряють найбільше”, – завершив Рибак.