418e70c7bc36ee745d79201b9f403d04

Ар’єв: закликаємо Комісара РЄ з прав людини Дуню Міятович використовувати всі механізми Ради Європи для захисту української громади на території РФ

Народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», Голова парламентської делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв разом із Головою Комітету закордонних справ Ганною Гопко звернулися до Комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович.

Парламентарі висловили сподівання, що нарешті позиція пані Міятович стане збалансованою і вона почне бачити порушення прав українців в Росії.

Голова української делегації в ПАРЄ в листі зазначив: «Повідомляємо Вам про ситуацію з дотриманням прав українців у Російській Федерації. Російська Федерація проводить послідовну політику, спрямовану на викорінювання національної ідентичності українців, що живуть на її території, істотно обмежуючи їхні освітні, культурні та інформаційні права. Немає ніяких денних українських шкіл / класів, українських засобів масової інформації та телевізійних програм та лише декілька українських бібліотек. Національний культурний центр України в Москві, на базі якого діє Українська недільна школа, курси української мови, бібліотека Богдана Ступки та дитячі клуби, відчуває значні проблеми з функціонуванням. Центр неодноразово ставав об’єктом нападів і провокацій з боку російських націоналістичних, радикальних груп».

«Пильний контроль з боку російських правоохоронних органів над українськими НУО та їхніми лідерами, політика тиску та залякування на тлі підозри / ненависті до всього українського призводить до того, що більшість організацій або припиняють свою діяльність, або ведуть її з прокремлівськими позиціями. Більше того, федеральні та місцеві органи влади в Російській Федерації намагаються ізолювати українську діаспору політично та культурно»,- йдеться в зверненні.

«Ми глибоко шкодуємо, що ці порушення досі не розглядаються Вами як Уповноваженою з прав людини.
Водночас, ми б хотіли звернути Вашу увагу на зареєстровану у Верховній Раді Постанову про звернення Верховної Ради України до міжнародної спільноти щодо порушень прав корінних народів у Російській Федерації. У цьому зверненні Верховна Рада України підкреслює загострення ситуації з правами людини та переслідування корінних громад після 2014 року, російське вторгнення в Україну»,- зазначено у листі.

Резюмуючи звернення,  парламентарі зауважили:  «У зв’язку з цим, ми хотіли б закликати Вас використовувати всі наявні механізми Ради Європи для захисту української громади на території Російської Федерації та інформувати нас про всі дії, вжиті в цьому напрямі.»

Нагадаємо, що Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович закликала український парламент не проводити голосування щодо законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної, а розглянути його після виборів.