ae760a1-180712-ukroboronprom-1

Іван Вінник: в функціонуванні «Укроборонпрому» є багато корупційних ризиків

Про це в коментарі журналістам у парламенті зауважив народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», Голова Тимчасової слідчої комісії ВР для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання у Збройних Силах України та обороноздатності держави в період з 2004 по 2017 рік, а також оприлюднених у ЗМІ фактів зловживань щодо закупівлі запчастин, комплектуючих та обладнання для підприємств Державного концерну «Укроборонпром» Іван Вінник.

«Боротьба з корупцією в цілому ведеться за двома напрямками: це протидія – те, чим займаються правоохоронні органи, і запобігання – це створення умов, які будуть знищувати корупційні ризики. Наразі, в функціонуванні «Укроборонпрому» я бачу багато корупційних ризиків. Зокрема, сам по собі концерн, який має функції регулятора в сфері оборонно-промислового комплексу, в той самий час є суб’єктом господарювання. Це вже само по собі створює корупційні ризики»,- »,- зауважив Іван Вінник.

«Всі оборонні підприємства мають перебувати у сфері управління не суб’єкта господарювання, а центрального органу виконавчої влади, Кабінету міністрів. Це прописано в Законі про національну безпеку і оборону»,- зауважив Вінник.

Крім того, політик звернув увагу на ще один момент, зокрема, розсекречення державного оборонного замовлення, а саме, зниження рівня секретності.

“Ми вже прописали напрямки, за якими недоречно підтримувати той рівень секретності, який маємо сьогодні. Також необхідно зробити відповідні зміни до Закону про державне оборонне замовлення і підняти рівень конкуренції»,- додав Вінник.

На думку народного депутата, Державний концерн «Укроборонпром» має бути розформований, а підприємства, які входять до його складу,  мають бути передані до сфери управління Кабінету міністрів, або до спеціально створеного для цього Міністерства, або бути у складі якогось відповідного Міністерства, яке вже  нині функціонує.

«Вже написано відповідний законопроект. Втім, необхідно політичне рішення»,- резюмував Іван Вінник.