домбровський

Домбровський: ефективна енергетика стане фундаментом економічного зростання країни, завдяки внутрішньому споживанню та експорту

Про це виконувач обов’язків Голови Комітету ВРУ з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки, народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Домбровський заявив в інтерв’ю виданню «Рейтинг».

Він розповів, що вже зараз в Україні зроблені перші кроки на ринку електроенергії, і далі потрібно оптимізувати та вирівняти «больові точки», які виникають на цьому шляху.

«Вже найближчим часом на ринку електроенергії з’являться сучасні програмні сервіси, за допомогою яких споживач зможе контролювати своє реальне споживання електроенергії, ціну на неї. Запровадження таких сервісів здійснюватиметься не за державні кошти, а за кошти постачальників електроенергії. Постачальник буде зацікавленим у тому, щоб споживач став його постійним клієнтом, і для цього буде пропонувати конкурентний та вигідний продукт — як за якістю, так і за ціною», – зазначив Домбровський.

Крім того, депутат зауважив, що зараз Україна перебуває на важливому етапі — синхронізації української енергосистеми з європейською.

«Важливим елементом є питання кібербезпеки та інформаційної безпеки для енергосистеми. І зрозуміло, коли ми працюємо в синхронному режимі, і з іншого боку нам ставлять якісь обмеження, то завалити українську енергосистему не так вже й важко. Синхронізація з європейською енергосистемою — дуже важливе стратегічне питання державної ваги», – відзначив Домбровський.

Депутат також вважає, що реформа в енергетиці може вплинути на економічне зростання та ВВП.

«До цього часу енергетика була монополізована, звісно ж, до кінця вона ще не демонополізована, але в рамках тих законів, які вже ухвалено, всі будуть зобов’язані пройти відповідний процес, щоб бути максимально конкурентними. Монополія призвела до того, що українська економіка є найенергозатратнішою в світі. Наприклад, польська енергетика приблизно в п’ять разів конкурентніша за нашу. Тому, нові правила гри з урахуванням конкуренції, інновацій та проектів енергоефективності. приведуть до того, що ми будемо споживати електроенергії набагато менше, ніж сьогодні. Відповідно, ціна української електроенергії та ціна продукту, який виробляє українська економіка, буде набагато конкурентнішою. Ефективна енергетика стане фундаментом економічного зростання завдяки внутрішньому споживанню та експорту», – резюмував Домбровський.