вибори

Олександр Черненко: усі витрати, офіційно оплачені з виборчого фонду на підтримку роботи агітаторів, не повинні вважатися підкупом виборців

Таку думку висловив народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка», Голова підкомітету з питань виборів і референдумів Комітету з питань правової політики та правосуддя Олександр Черненко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Передусім, підкреслив депутат, потрібно роз’яснити, що таке “підкуп”, про що чітко зазначено у законі України.

«Підкуп – це надання безоплатно або за зниженими цінами коштів, товарів, послуг, розважальних заходів і таке інше. Також закон зазначає, що з агітаторами, які працюють на кандидатів, не можна заключати трудові угоди, оскільки оплата їхньої праці теж вважатиметься підкупом», – пояснив Олександр Черненко.

Утім він також зауважив, що часто агітаторам компенсують гроші за проїзд і денне харчування. Отже, всі подібні нюанси мають бути прописані у законодавстві.

«ЦВК має чітко роз’яснити, оскільки в законі цього вже не встигнуть зробити, що дійсно є підкупом, а що не можна таким вважати. Тоді як, наприклад, логістика, офіційно оплачена з виборчого фонду, не повинна вважатися підкупом. Адже у всіх кандидатів працюють команди, які повинні забезпечувати перемогу», – зазначив Олександр Черненко.