52478516_2545793275462158_6279128580572053504_n

Суслова: маємо домовитись про застосування до українців в Греції Додаткового протоколу до Конвенції про передачу засуджених осіб

Про це народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Ірина Суслова написала в себе на сторінці в Facebook.

«Завтра знову буду в Греції! … для того, щоб таки зрушити з місця справу повернення українців з тамтешніх тюрем. Попередній мій візит в грудні дав велику на це надію. Сподіваюсь, вона виправдається», – відзначила Суслова.

Вона зауважила, що зараз ситуація дуже складна: 160 громадян України затримані за злочини на морі (нелегальний транзит мігрантів); 112 українців вже отримали вироки й вони вражають – це 20, 30, 50 та більше років в’язниці.

«Найгірше, що ми не робимо для себе жодних висновків. Порівняно з 2017 роком, кількість співгромадян, затриманих греками в минулому році, зросла. А за останні півтора місяці вже два екіпажі (5 громадян) арештовані!

Дуже розраховую, що спільно з нашими дипломатами вдасться домовитись про застосування до українців Додаткового протоколу до Конвенції про передачу засуджених осіб. Також є шанси на укладення двосторонньої угоди про нагляд за умовно засудженими або умовно звільненими, що дасть їм можливість повернутись в Україну», – відзначила Суслова.

Вона також наголосила на тому, що всередині країни потрібно розгорнути потужну кампанію, аби запобігти вербуванню наших громадян на незаконні роботи з транзиту мігрантів.

«Бо без цього тюрми Греції постійно будуть ними поповнюватись!

Дякую усім, хто працював та працює над цими питаннями…. Вірю, що такі виклики будуть об’єднувати українців і ми разом працюватимемо на спільний результат!», – наголосила Суслова.