мінськ

Геращенко: Радбез ООН вчергове продемонстрував наявність проукраїнської коаліції, про що ми нагадали Росії та її маріонеткам у Мінську

Про це на сторінці в Facebook написала Перший заступник Голови ВР Ірина Геращенко після сьогоднішнього 103 засідання мінських груп.

«Радбез ООН вчергове продемонстрував наявність проукраїнської ( антиросійської ) коаліції. Українська ж делегація в Мінську голосно нагадала про цю заслужену головомийку Росії і її маріонеткам.

Українські представники в ТКГ і всіх групах наголосили, що під час дебатів в Радбезі Росію назвали агресором і окупантом. Й поклали на неї повну відповідальність за невиконання мінських угод, порушення режиму тиші, блокування гуманітарних і безпекових питань та звільнення заручників», – зауважила політик. 

«РФ несе повну відповідальність за зрив мінських угод 4 роки тому, захоплення Дебальцева і жорстокий розстріл сотень українців – цивільних і військових. Росія має піти з Дебальцева, зрештою, з усієї української території. Вивести війська і техніку й негайно скасувати «результати псевдовиборів в «республіках». Про це наша делегація говорила росіянам в Мінську»,- підкреслила Ірина Геращенко.

Також політик зауважила, що знов і знов на ТКГ українська сторона вимагала негайного звільнення військовополонених моряків без всяких передумов. 

«Представник РФ Б. Гризлов неодноразово намагався перебивати українську сторону, що, мовляв, «Мінськ- це не той майданчик, де мають обговорювати долю військовополонених», – розповіла Ірина Геращенко.

«Той! Військовополонені підпадають під пункт 6 Мінських угод – негайне звільнення всіх незаконно утримуваних, яких країна – агресор тримає у зв‘язку з конфліктом»,- відповіла народний депутат.

Також вона повідомила, що ще раз українська сторона передали РФ пропозицію забрати 25 своїх громадян і запропонували різні формати звільнення: широкий 25/25 ( росіян на політв’язнів Кремля) і 19/72, запропонували кілька інших форматів. Як РФ не готова забрати всіх своїх, запропонували кілька вузьких форматів, аби тільки розблокувати процес – розпочати зі звільнення тих, хто потребує медлікування.

«Ми також готові передати трьох росіян зі списку 25 російським консулам в обмін на наших військових ,що 4 роки утримують в Донецьку – C. Глондаря , О. Корінькова, Б. Пантюшенка, але й на це росіяни не дають згоди»,- наголосила Геращенко.

«Українські заручники в ОРДЛО не мають права на телефонний дзвінок. Востаннє МКЧХ передавав листи в’язням в вересні минулого року, й за ці роки цей раз – передачу. МКЧХ жодного разу не мали можливості спілкування з утримуваними. Й ми очікуємо від МКЧХ більш активної позиції щодо заручників, а не страусячої»,- написала політик.

І вкотре зазначила, що українська сторона висловила протест на гуманітарній підгрупі і на ТКГ, що Росія і їх маріонетки блокують навіть право на дзвінок і лист, а ОБСЄ і МКЧХ публічно не спромоглися навіть на глибоке занепокоєння з цього приводу. 

Геращенко заявила, що українська сторона звернулась до Посла Фріша із закликом негайно відвідати заручників на окупованих територіях і докласти всіх зусиль, аби налагодити систематичну передачу листів і можливість телефонувати рідним. «Сподіваюся, незабаром такий візит до Луганська відбудеться»,- сказала вона.

Українська сторона також звернулась і до Посла Сайдика сприяти передачі листів рідних українським заручникам і він пообіцяв це зробити. І звернули увагу ОБСЄ, що вже три роки невиконана обіцянка бойовиків – звільнити підлітків з Ясинуватої. «Ми очікуємо від координаторів , що вони наполягатимуть на виконанні домовленостей , так важко досягнутих в групах . Дітей обіцяли звільнити ще наприкінці 2016 року…..»,- підкреслила політик.

«РФ і їх маріонетки з ОРДЛО продовжують тактику приховування інформації про утримуваних й роками не дають відповіді на наші запити. Закликали Посла Фріша долучитися до встановлення долі більше ніж 70 українців, утримання яких в тюрмах нам не підтверджують ( хоч українська сторона має інформацію і докази їх незаконного арешту). Й в нас є підстави турбуватися , що кількох українців з цього списку бойовики могли закатувати…….», – зауважила Перший заступник Голови ВР.