01

Фріз: гідний наших захисників, уніфікований ритуал поховання загиблих має бути впроваджений по всій Україні

Про це, під час зустрічі з представниками силових структур, фахівцями Українського інституту національної пам’яті, заявила Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз.

«Гідний наших захисників, уніфікований ритуал поховання загиблих має бути впроваджений по всій Україні… Пропоную створити робочу групу для обговорення алгоритму дій, що дозволить врегулювати питання, які пов’язані з церемоніалом поховання військовослужбовців, ветеранів», – наголосила політик.

«Ми маємо впровадити систему, яка передбачатиме чіткий механізм дій від порядку оповіщення до захоронення. Це питання для нас є пріоритетним, адже я маю багато звернень як від діючих військовослужбовців, так і від ветеранів щодо необхідності процедурного врегулювання, яке б відповідало належному вшануванню пам’яті наших воїнів », – зазначила Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз.

В Українському інституті національної пам’яті зауважують, що проект церемоніалу обговорення вже прописано. Має бути його обговорення і погодження з усім зацікавленими сторонами, а також проведення репетиції ритуалу. Після офіційного затвердження мають бути розроблені роз’яснювальні відеоматеріали та методичні рекомендації.

Також під час зустрічі обговорювалося питання щодо необхідної уніфікації військових секторів на кладовищах.

«В першу чергу, це стосується кладовищ Дніпропетровської, Запорізької та Луганської областей, на яких було поховано військових, серед яких є й станом на сьогодні ще невпізнані», – підкреслила Міністр .

Всі учасники зустрічі одностайно погодилися, що впроваджений ритуал має розповсюджуватися на всіх захисників, які віддали життя, захищаючи суверенітет і незалежність України в різні часи.