співаковський

Співаковський: крім бюджетного фінансування необхідні шляхи диверсифікації фінансування університетів та напрацювання інших підходів до фінансування закладів ВНЗ

Про це Перший заступник Голови Комітету з питань освіти, народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Співаковський заявив під час засідання вченої ради Київського національного університету будівництва i архітектури.

Депутат у своєму виступі коротко окреслив існуючі у вищій освіті проблеми та бачення Комітету щодо їх практичного вирішення.

«Урядом прийнято постанову, згідно якої передбачено 20 відсоткове підвищення посадових окладів викладачам закладів вищої освіти. Це важливо, але це лише точкові заходи. Ми і надалі спостерігаємо міграцію… Причому вона відбувається як за кордони, так і між територіями України.

Це питання та інші стануть предметом розгляду на виїзному засіданні Комітету 13 лютого у місті Харкові на базі Харківського політехнічного інституту», – повідомив Співаковський на своїй сторінці в Facebook.

Він також зазначив, що на виїзному засіданні будуть обговорюватися три важливих проблеми щодо управління університетами і набуття реальної, а не декларованої автономії, в тому числі, і її фінансової складової; питання, які будуть стосуватись фінансування університетів.

«Я переконаний, що крім бюджетного фінансування, потрібні відповідні шляхи диверсифікації фінансування університетів та напрацювання інших підходів до фінансування закладів вищої освіти взагалі.

Не менш важливе питання, яке особливо стосується наших лідерів, – це питання вимірювання на ринку освітніх послуг. Це необхідно для того, щоб ми давали і українському суспільству, і міжнародному співтовариству реальну об’єктивну інформацію щодо того, хто є лідером на ринку освітніх послуг і по спеціальностях, і в регіонах, і взагалі по країні», – відзначив депутат.

Співаковський переконаний в тому, що тільки розглядаючи ці три питання в цілому, можна розпочати шлях до вирішення проблеми формування сталого розвитку людського капіталу в Україні.

«Якщо ж і надалі ми будемо орієнтуватись виключно на сировинну галузь, то ми будемо забезпечувати виключно лінійний розвиток нашої економіки, що, як наслідок, призведе лише до низьких зарплат і пенсій.

Тому експоненціальний розвиток економіки знаходиться в наших руках. Нам потрібно більше свободи для створення відповідних майданчиків для стартапів, для співпраці з бізнесом, для наукової творчості та розробок!», – наголосив Олександр Співаковський.