верховна рада

Захист інтересів релігійних громад та соціальні питання об’єднають цього тижня сесійну залу парламенту – Михайло Довбенко

Проект закону, який впорядкує та чітко cформулює процедуру переходу парафій Московського патріархату до Православної церкви України, цього пленарного тижня має об’єднати сесійну залу Верховної Ради. На цьому народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Михайло Довбенко наголосив в прямому ефірі «5» телеканалу.

«Незважаючи на те, що в парламенті вже спостерігається передвиборче протистояння, в порядку денному є питання, які можуть по-справжньому об’єднати сесійну залу. Найперше, це закон, який дозволить уникнути конфліктів в релігійній сфері та запропонує чіткі юридичні процедури переходу релігійних громад. Простіше кажучи, громади зможуть безперешкодно змінювати конфесію своєї церкви, без огляду на центр – зі збереженням церковних приміщень та майна. Це дійсно важливо для забезпечення конституційних свобод віросповідання», – заявив Михайло Довбенко.

Народний депутат підкреслив, що утворення Православної Церкви України – це частина великої роботи з утвердження Незалежності нашої держави: «Церква має бути захищена від впливу держави, особливо, якщо це держава-агресор – окупант, який вбиває та знущається над мільйонами наших громадян. Ми не дамо жодного шансу ворогу посіяти хаос на релігійному підґрунті, про який мріють в Кремлі. Процес переходу буде вільним, прозорим та сповненим божої любові і благодаті».

За словами Михайла Довбенка, також великі шанси бути прийнятим має проект закону про соціальні послуги, який 17 січня розглядатиметься в другому читанні. «На мою думку, законопроект про кримінальну відповідальність за повторний угон автотранспорту теж має великі шанси бути ухваленим», – сказав Михайло Довбенко.