AE__8930

Переможці виборів в ОТГ Київщини розповіли про досягнення громад завдяки децентралізації

14 січня у Відкритому офісі партії відбулася прес-конференція з переможцями виборів до ОТГ Київщини, які відбулись 23 грудня 2018 року.

У прес-конференції взяли участь керівник секретаріату Київської ТО партії «БПП «Солідарність» Алла Шкуро, депутат Київської обласної ради від БПП Сергій Федорченко, голова Васильківської районної ради та очільниця Васильківської «Солідарності» Наталія Баласинович, а також переможці виборів – голови Баришівської, Бородянської та Ковалівської об’єднаних територіальних громад: Олександр Вареніченко, Олександр Сахарук та Раїса Клюковська.

AE__9020

«Загалом явка на виборчих дільницях Київщини мала високі показники, у середньому – більше 46% виборців, а у Ковалівській ОТГ – рекордні 81%! Громадяни вкотре виявили довіру та підтримку представникам партії «БПП «Солідарність».

Серед усіх областей Київщина показала чи не найкращі результати – в усіх чотирьох громадах, де відбулись місцеві вибори, перемогли кандидати від «Солідарності». Голову Баришівської ОТГ Олександра Вареніченка підтримали 47% виборців. За кандидата на посаду голови Бородянської ОТГ Олександра Сахарука проголосували 54,6% виборців. У Миронівській ОТГ Віталія Савенка підтримали 42% виборців. Голову Ковалівської ОТГ Раїсу Клюковську було обрано абсолютною більшістю голосів – 96%», – зазначила Алла Шкуро.

Крім того, партія «БПП «Солідарність» стала лідером щодо кількості депутатських мандатів у радах новостворених громад – у 4 ОТГ увійшло понад 40 представників «Солідарності» та самовисуванців-членів партії, що складає 46% депутатських мандатів у вищезазначених ОТГ.

AE__9084

Друге місце посіла «Аграрна партія» із 17% депутатських мандатів, а на третьому місці – «Батьківщина» із 13%.

“Результати виборів свідчать, що в країні стабільно високий рівень довіри до реформи децентралізації, а влада на місцях отримує високий кредит довіри громадян. У Київській області представники «Солідарності» активно підтримують та втілюють ініційовану Президентом Петром Порошенком реформу децентралізації.

Реформа децентралізації створила підґрунтя для прискорення й інших реформ – у сфері охорони здоров’я, освіти, соціальних послуг, енергоефективності та інших секторах. У районах будуються школи, дитячі садочки, модернізуються лікарні та будуються сучасні амбулаторії. Результат – очевидний, громада бачить позитивні зміни», – додала Наталія Баласинович.

Новообрані голови ОТГ подякували громаді та землякам за довіру, розповіли про плани на 2019 рік та оголосили, що за два тижні роботи уже є перші результати.

Голова Ковалівської ОТГ Раїса Клюковська поділилась секретом своєї перемоги: «Фундаментом розвитку та успішності ОТГ є повага та довіра людей. Люди завжди оцінять плідну працю на благо Батьківщини. Ми всіляко намагаємось покращити життя односельчан. Люди бачать зміни, результати виборів це підтвердили».

AE__8866

Олександр Вареніченко зазначив, що у Баришівській ОТГ вибори відбулись трохи складніше, ніж у Ковалівській: «Опоненти не втрачали можливості застосувати брудні технології, такі як підкуп виборців, зрив голосування та ін. Проте співпраця районної ради, депутатського корпусу і команди «Солідарності» допомогла забезпечити проведення чесних і прозорих виборів. Наразі роботи багато: проводяться бюджетні сесії, левову частку бюджету плануємо виділити на забезпечення соціальних гарантій населення та створення комфортних умов для проживання».

AE__8919

Олександр Сахарук привітав присутніх та розповів про плани Бородянської ОТГ: «Після проведення виборів ми одразу приступили до роботи: зібрали чудову команду, запускаємо роботу нових комісій зі справжніх професіоналів, проводимо бюджетні сесії. З цього й почався рік. Реформа децентралізації дала можливість збільшити місцевий бюджет у 5 разів – із 25 млн гривень до 125 мільйонів. У цьому році планується виділення 50% бюджету на освітню сферу. Перші плюси вже є: запровадили нове харчування дітей у школах району. І це тільки за два тижні роботи! Попереду – багато планів, будемо працювати».

AE__9023

Депутат Київської обласної ради від БПП Сергій Федорченко підкреслив: «Колосальну роль у впровадженні реформи децентралізації на Київщині відіграв народний депутат Ярослав Москаленко, який активно підтримує реформи, ініційовані Президентом Петром Порошенком. Наразі на стадії обговорення – Микулицька ОТГ (у Бородянському районі це вже третя ОТГ). Загалом на Київщині населення підтримує команду БПП. І це не дивно: будуються школи, оновлюються лікарні, створюються якісні умови для отримання освіти і медичного забезпечення. Завдяки партійцям «Солідарності» показуємо приклад іншим, що можна значно покращити рівень та якість життя населення».

AE__9012

Алла Шкуро погодилась із Сергієм Федорченком щодо необхідності створення більшої кількості ОТГ в регіоні: «У Київській області уже створено 17 об’єднаних територіальних громад. Зважаючи на стрімкий розвиток районів, де вже утворені ОТГ, представники місцевого самоврядування різних куточків Київщини активно обговорюють питання створення нових об’єднань на своїх територіях».

Алла Миколаївна висловила вдячність голові Київської територіальної організації партії Ігорю Кононенку, народним депутатам Павлу Різаненку, Ярославу Москаленку, першому заступнику голови Київської «Солідарності» Віталію Яремі та всій команді БПП за підтримку новостворених громад Київщини.