Томос5

Партійці Вінниччини долучилися до молитви разом із Президентом у Спасо-Преображенському соборі

13 січня у Вінниці відбулася спільна молитва вірян у Спасо-Преображенському кафедральному соборі. У молебні взяли участь Президент України Петро Порошенко, прем’єр-міністр Володимир Гройсман, народний депутат Олексій Порошенко, керівники міста та області. До заходу долучилися активні члени партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» з різних районів Вінницької області.

Митрополит Київський та всієї України Епіфаній привітав вірян із Різдвом і висловив вдячність Петрові Порошенку за активну роботу та зусилля задля отримання Томосу.

Томос3

«У ці прекрасні святкові дні Україна подвійно і радісно святкує ті історичні події, які трапилися в житті нашої вже єдиної Православної Церкви України та загалом в житті держави. Українська церква довго йшла до незалежності, і в ці дні отримала Томос. Цей документ тут нині присутній і він засвідчує, що ми входимо в родину помісних православних церков на рівних правах з усіма іншими православними церквами. Я дякую Президенту України за дипломатичні вміння та наполегливість. Починаючи з перших днів каденції Ви працювали задля того, щоб ця мрія українців була втілена в життя», – сказав Митрополит Епіфаній.

Глава держави Петро Порошенко наголосив, що молитви кожного українця допомогли в отриманні Томосу.

«Світлі дні Різдва Христового є одними з найщасливіших у році. Але цього року Різдво ми святкуємо по-особливому, бо Господь дарував нам величезний подарунок, про який покоління українців століттями молилися. Я приїхав сюди зі словами подяки кожному з вас, бо без вашої молитви це все було б неможливо, за ту віру, яку ви демонстрували, подякувати владиці Симеону», – зауважив Петро Порошенко.

Томос6

Митрополит Вінницький і Барський Симеон на знак подяки Митрополиту Київському та всієї України Епіфанію та Президенту України Петру Порошенку подарував ікони.

«2018 рік залишиться визначним в нашій історії, починаючи зі світлого понеділка, коли наш Президент відвідав Фонар, щоб поговорити з його Всесвятістю про надання автокефалії. Ми отримали те, на що чекали багато століть. Сьогодні тут перед нами ця благословенна грамота – Томос, яка засвідчує, що Україна стала 15-ю сестрою православного світу серед тих, хто має автокефалію», – наголосив Владика Симеон.

Президент України Петро Порошенко зауважив, що Вінниччина є лідером за кількістю парафій, які ухвалили рішення приєднатися до Православної Церкви України.