4ec88e45f5b7774b6aecbf221241ee33

Олексій Гончаренко: законопроект щодо переходу парафій до ПЦУ не є втручанням держави у релігійні справи

Про це заявив народний депутат, заступник Голови фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олексій Гончаренко у коментарі телеканалу “Прямий”.

За словами парламентаря, законопроект про урегулювання переходу парафій з церкви Московського патріархату до Православної церкви України не є втручанням держави у релігійні справи.

«Державного регулювання потребує все – спортивне життя, комерційне, культурне життя і релігійне життя. Є держава, є правила, ці правила треба прописати, далі будуть визначатися люди. Було б втручанням, якщо Верховна Рада прийняла закон, що всі парафії мають перейти у Православну церкву України.

Це втручання, це неприпустимо, цього ніколи не буде. Держава має прописати… яким чином це відбувається, який процес, яка процедура, скільки має бути людей, які бажають перейти і так далі. А далі нехай визначаються самі люди… Жодного питання тут немає. Просто унормування – це і є пряма роль держави», – зазначив Гончаренко.

За його словами, якщо частина громади хоче перейти до ПЦУ, а частина проти, то задля уникнення конфліктів держава має врегулювати це питання.