20190110172306

Володимир Линчук: Перехід волинських парафій до ПЦУ – це нова сторінка історії України, яка позбавлена російського впливу

«Перехід від Московського Патріархату є вагомим кроком до єдності України, особливо зараз, в час війни», – так прокоментував голова Горохівської районної організації БПП Володимир Линчук процес переходу волинських громад у Православну Церкву України.

“Не може не тішити те, з якою мужністю люди це роблять, підтримуючи державу в особі Президента Петра Порошенка. До речі, ще Віктор Ющенко говорив про створення єдиної української церкви, однак досягнути, здавалось би, неможливого зміг Петро Олексійович. Уже пишеться нова сторінка історії України, яка позбавлена російського впливу», – переконаний В.Линчук.

20190110172306

Після отримання Томосу на Волині більшає церков, які переходять від Московського Патріархату до Православної Церкви України. Зокрема, на Горохівщині у селі Мерва 7 січня одразу після різдвяного богослужіння відбулися парафіяльні збори мервинської громади, які одноголосно вирішили увійти до ПЦУ. Настоятель парафії протоієрей Павло Кліцук звернувся з проханням до митрополита Луцького та Волинського Михаїла, який схвалив рішення зборів та подякував за мужній крок – стати першою парафією Горохівщини, яка після підписання Томосу перейшла до ПЦУ.