рада

За 2018 рік український парламент прийняв чимало надважливих законів, які формуватимуть порядок денний нашої держави – Луценко

Про це народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка”, Представник Президента у парламенті Ірина Луценко написала на сторінці у Facebook, підсумовуючи роботу парламенту у 2018 році.

“Серед найважливіших: закон про реінтеграцію Донбасу, який підтверджує наше прагнення повернути окуповані території в мирний політико-правовий спосіб, закріплює за Росією статус країни-агресора і підтверджує наше право на самооборону. Цим законом ми підготували Україну до введення миротворчої місії по нашому формату та правилах.

Ми прийняли закон про національну безпеку, закріпивши нашу мету переводити армію на стандарти НАТО.

Проголосували закон про дипломатичну службу – відтепер вона розвиватиметься з новими завданнями в новому фарватері.

Прийняли в першому читанні законопроект про зміни до Конституції, яким закріплюємо курс на ЄС і НАТО. Прийняли закон про Антикорупційний суд, і вже 81 кандидат успішно здали екзамени та багато інших важливих законів”, – перелічила політик найголовніші рішення парламенту.

За її словами, найефективнішим законотворцем цього року був Петро Порошенко: з 35 законодавчих ініціатив було прийнято 34.

Серед головних завдань Верховної Ради у новому році, парламентар виділила друге читання по закріпленню в Конституції курсу України на ЄС і НАТО.

“В першому читанні ми мали понад 300 голосів. Я впевнена, що в другому закон підтримають всі фракції, крім «Опозиційного блоку».

Буде проголосовано законопроект щодо перейменування Дніпропетровської області.

Також розглядатимемо надважливий закон про добровільне обрання вірянами патріархату. Конституція забороняє будь-яку дискримінацію, тому наша мета – прийняти закон, який дасть можливість зберегти міжконфесійний мир”, – підкреслила Ірина Луценко.