27e05df5190047852c00bedb2a42b878

Система трансплантації запрацює в Україні в 2019 році – Сергій Березенко

Про це народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка”, заступник Голови  фракції  Сергій Березенко зазначив в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Парламентар зауважив, що система трансплантації в Україні може запрацювати в 2019 році:

«МОЗ вже приступив до розробки програмного забезпечення для Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ) і одночасно розробляє систему, яка дозволить проводити вилучення анатомічних матеріалів та їх трансплантацію до запуску ЄДІСТ. Тому є всі підстави припускати, що трансплантація в Україні все-таки буде, і необхідність роботи в цьому напрямку розуміють всі – і ми, депутати, і міністерство. Думаю, ми зможемо побачити старт реально діючої системи трансплантації вже в 2019 році».

Депутат також зазначив, що часу для запровадження системи трансплантації в Україні було недостатньо, тому був внесений законопроект (№9461), який дасть час для запуску функціонування ЄДІСТ.

«Законопроект про відстрочку був внесений групою депутатів, мною в тому числі, але в кінці 2018 року він не був проголосований. Тому, моя колега народний депутат Марія Іонова внесла ще один законопроект (№9461), який дасть час для запуску функціонування ЄДІСТ. Сподіваюся, що незабаром парламент його прийме», – сказав Сергій Березенко.