corrupt

Вадим Денисенко: боротьба з корупцією має відбуватися за наявності консенсусу еліт, який буде ініційований Президентом

Про це на своїй сторінці в Facebook написав народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Вадим Денисенко, аналізуючи підготовку політичних сил до виборів Президента, які, у своїх промовах та програмах, не вносять у перелік першочергових завдань боротьбу з корупцією.

За його словами, “ні один із кандидатів не має розуміння того, як боротися з корупцією комплексно. Не точково, а саме широкомасштабно…”, тож боротьба з корупцією має розпочатися з пакту еліт.

«Нинішня конфігурація президенсько-парламентської кампанії показує, що майбутній президент, хто б ним не став, не матиме чіткої парламентської більшості і він змушений буде ділити відповідальність із політичними союзниками», – зауважив Денисенко.

Він також зазначив, що основна задача президента після президентських виборів – зменшення вдвічі корупційної ренти.

«Чи може він самотужки зменшити апетити силовиків? Поки все виглядає так, що не зможе. Але чи може він взяти лідерство в процесі вибудови нового пакту еліт? Безумовно так.

…. Задача майбутнього президента зробити так, щоб уже в перший рік ця корупційна рента впала вдвічі. Це, насправді, нескладно зробити, якщо ми проаналізуємо, де відбуваються найбільші корупційні рентні платежі», – відзначає депутат.

Денисенко вважає, що необхідно розпочати боротьбу з корупцією із фіскалізації усіх товарів.

«У нас зараз відбувається ситуація, коли товар, який в‘їхав на територію України (був вироблений в Україні), до споживача доходить без моніторингу фіскалів. Тобто, ми не знаємо, що ми купуємо і що ми продаємо. Нескладна реформа дозволить автоматично вивести з тіні 20-30% продукції (перш за все нафтопродуктів) і реально почати боротьбу за прозорість митниці. Чи можна це зробити за рік? Безумовно, так», – підкреслив Денисенко.

Він також зауважив, що зміни системи «Прозорро», які мають дати преференції українському виробнику, дозволить зменшити імпорт і частково стане стимулом до збільшення власного виробництва.

«Негайна приватизація Укрспирту і наведення порядку на алкогольному і тютюновому ринках. Зміна оподаткування зарплат. Конверти з чорною зарплатою – це не тільки бажання уникнути податків. Це неспроможність бізнеса тягнути і податки, і корупційну складову. Нам потрібно різко підняти мінімальну зарплату (не менше ніж до 10 тис грн), але при цьому ми маємо також і зменшити оподаткування зарплат. Це дозволить різко збільшити кількість зібраних податків і, одночасно, дозволить зменшити відтік за кордон кваліфікованих кадрів.

Наступним етапом має стати наведення порядку в дозвільній документації і т.д. Але я хочу повторитися – все це можливо лише за наявності консенсусу еліт, який буде ініційований президентом, який має стати гарантом виконання цього консенсусу», – наголосив Денисенко.