бригинець

Бригинець: сьогодні основна тенденція передвиборчої кампанії — це популізм та боротьба популістів між собою

Про це в ефірі телеканалу “Прямий” заявив народний депутат фракції Партії  “Блок Петра Порошенка” Олександр Бригинець.

“Перша головна тенденція — боротьба популістів між собою і обіцянок кожного з них зробити якомога більше чогось такого, що перетворить життя в рай. І ця боротьба, що нібито тарифи зменшаться в 2 чи 4 рази — це лише частина, яка для нас очевидна і надходить через білборди”, – зазначив Бригинець.

“Я покладаю велику надію, що ця безглузда гонка між собою популістів, кожен з яких намагається якомога більше обдурити людей обіцянками, вона призведе до того, що люди зрозуміють, що не треба вірити не лише цьому конкретному популісту, який говорить завідомо нездійсненні речі, а й всій школі цих популістів”, – сказав депутат.

“Коли ми бачимо популізм на Заході, то там немає такої розбіжності популізму. Вони там існують у вигляді певних окремих великих політичних сил, які не конкурують між собою в популізмі, а в даному (нашому) випадку це є. І мені здається, це може бути корисним для українців, які почувши всіх популістів, можуть зрозуміти, що не варто вірити всім їм, тому що всі вони брешуть, просто трошки по-різному. Але напрямок брехні однаковий”.

Також Бригинець зазначив, що один з важливих факторів – розуміння людей того, що вони обирають на пост президента людину, яка відповідає за оборону і зовнішню політики. І не треба сприймати президента як царя, від якого залежить доля всієї країни.

“В нас є традиційне уявлення про те, що президент — це месія, цар, бог. І це залишки радянського мислення, коли всі надії покладаються на одну людину. Так не буває. У нас, все ж таки, структуроване суспільство, де кожен виконує свою функцію. Хтось гірше, хтось погано, але в тому-то й річ, що люди бачать, що зовнішня політика і міжнародна політика в гарному стані. Опоненти Порошенка в цій ситуації вимушені спекулювати на темах, які не стосуються Президента, говорити про речі, які не залежать від Президента. Вони говорять, що хоча Президент ось цим не займається, але ми саме це й зробимо. І виборець думає: дійсно, прийде людина, яка почне займатись господарством і так далі”.

Бригинець також зауважив, що “Тимошенко, Бойко та інші кандидати можливо вже підсвідомо знають, що вони програють вибори, і їм доведеться балотуватись на посаду Прем’єр-міністра, про що свідчать їхні обіцянки на президентських виборах”.