333

Вагома допомога Україні надходить на фінансування програм, спрямованих на соціальне та економічне відродження Донецької та Луганської областей – Недава

Народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олег Недава, разом з керівником департаменту міжнародних проектів  уряду Німеччини Доріс Хеберле, Першим секретарем Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні Германом Інтеманном і співробітником економічного відділу посольства Євгенією Чоботовою, обговорив пропозиції щодо розширення партнерства в агросекторі Донецької області та спільні  плани щодо підвищення кваліфікації працівників аграрної сфери. Про це Олег Недава повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Важко навіть уявити обсяги міжнародної допомоги, яку пропонують нам наші європейські друзі у вигляді грантів, пільгових кредитів та інвестицій. Найбільшими донорами для України є Сполучені Штати Америки (близько 370 млн. доларів щорічно) і Європейський Союз (близько 310 млн. євро на рік). Інші великі донори – Канада, Німеччина, Нідерланди, Швеція, Швейцарія, Японія, Данія, організації системи ООН, Світовий банк, ЄБРР. До того ж, станом на середину 2018 року, Європейський Союз надав Україні найбільший пакет фінансової підтримки для країн поза ЄС за всю свою історію в розмірі понад 13 млрд. євро, – зазначив Олег Недава. – Наразі, в Україні здійснюється 200 проектів технічної допомоги ЄС на загальну суму близько 262,7 млн. євро. Було започатковано 5 програм секторальної бюджетної підтримки ЄС на загальну суму 244 млн. євро».

За словами народного депутата, вагома допомога Україні надходить на фінансування програм, спрямованих на соціальне та економічне відродження Донецької та Луганської областей (біля €50 млн.) та підтримку вимушених переселенців.

photo_2018-12-04_20-38-33

«Громадська спілка «Донбас» є постійним виконавчим партнером проектів МОМ, в межах яких проводяться тренінги с мікробізнесу та самозайнятості. Більш ніж 300 бенефіціарів проекту МОМ, за фінансуванням Міністерства Великої Британії у справах міжнародного розвитку (DFID,) вже одержали обладнання на загальну суму 773 тис. грн. Двадцять чотири людини отримали змогу навчання за грантові кошти. ГС «Донбас» продовжує реалізовувати ще один проект МОМ за фінансуванням Уряду Федеративної Республіки Німеччина через Німецький Банк Розвитку KFW, бюджет якого складає майже 2 млн. грн», – зазначив Олег Недава.

Народний депутат повідомив, що Німеччина стала головним лобістом інтересів України, як в питаннях встановлення миру на Донбасі, так і в бізнесі: «Завдяки сприятливим природним умовам, експортному потенціалу і вигідним рамковим факторам, Україна перетворилася на один з провідних експортерів сільськогосподарської продукції. Продукція нашого АПК конкурентоспроможна на європейських ринках. Саме тому Федеральне міністерство продовольства і сільського господарства Німеччини (BMEL) постійно підтримує наших сільгосптоваровиробників через різні консалтингові проекти. Результати вже реалізованих проектів двосторонньої коопераційної програми були презентовані в рамках Інформаційних днів 2018 на початку грудня».