фракція

Іван Вінник: з нагоди відзначення Дня Збройних сил України Верховна Рада прийняла дуже важливі закони щодо оборони країни

Про це Секретар Комітету з питань національної безпеки і оборони, народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка”  Іван Вінник повідомив парламентським журналістам.

«ВР сьогоднішній порядок денний присвятила національній безпеці і обороні. Ми прийняли проект Закону України «Про прилеглу зону України» (реєстр. №8361) та законопроект про протимінну діяльність (реєст. №9080-1).

«В законі 8361 будуть розширені повноваження прикордонної служби. Вони зможуть зупиняти, арештовувати, затримувати судна. Ці дії передбачені Конвенцією про морське право», – пояснив Вінник.

Він також зазначив, що другий закон стосується закону про громадську безпеку (гуманітарне розмінування).

«Цей закон визначає статус територій для потреб протимінної діяльності, джерела її фінансування, вимоги до фахівців у цій сфері та їхні обов’язки, надання допомоги жертвам від вибухонебезпечних предметів. В Україні 7 тис квадратних кілометрів звільнених від РФ, вони потребують уваги з точки зору здійснення заходів гуманітарного розмінування», – відзначив Вінник.