2018-12-06-009-AE__8325-resized

ВР підтримала ініціативу Президента України про припинення Договору про дружбу з РФ

За відповідний проект Закону України «Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією» (реєстр.№0206), проголосувало 277 депутатів.

Представник Президента у ВР Ірина Луценко, виступаючи з парламентської трибуни, повідомила, що законопроект реєстр.№0206 спрямований на припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, з огляду на триваючу збройну агресію Російської Федерації проти України.

«В 2014 році втік до Росії президент. В Україні не було поліції, армії Нацгвардії, не було чим захищати українські кордони. Коли був анексований Крим, окремі кандидатки кричали, що «жоден танк і солдат не повинен вийти з казарми», – відзначила Луценко.

Вона також відзначила, що МЗС, під час російської агресії, декілька разів надсилали ноту з вимогою припинити порушення Договору про дружбу з РФ.

На підтримку даної законодавчої ініціативи від фракції Партії «Блок Петра Порошенка» виступив народний депутат України Іван Мельничук.

«Ухвалення цього законодавчого акту вимагають внутрішні процедури припинення міжнародних договорів. Ми вкотре засвідчуємо – Україна обрала своє майбутнє якнайдалі від Росії.

За останніх 5 років ми порвали із тотальною політичною, економічною та культурною залежністю, яка тривала останні 4 століття. Незабаром Україна звільниться і в духовному плані – створивши власну помісну православну церкву. За останній час ми побачили акт відкритої військової агресії проти України, повне нехтування територіальної цілісності і суверенітету нашої держави з боку Кремля, що абсолютно знівелювало Договір про дружбу. Дії агресора доводять, що ані двосторонні угоди, ані загальновизнане міжнародне право не стримує Москву у її імперських зазіханнях на сусідні землі», – сказав Мельничук.

Він також зауважив, що для України немає жодної переваги обмежувати себе зобов’язаннями двосторонньої угоди без вигоди для національних інтересів, «тож настав час остаточно розірвати цей договір і звести до мінімуму будь-які контакти з країною-агресором».

«Фракція Партії «Блок Петра Порошенка» повністю підтримує редакцію №0206 для остаточного ухвалення», – відзначив Мельничук.