44102164_1925501320871005_1702794536742289408_n

ВР прийняла законопроект про протимінну діяльність

За законопроект 9080-1 про протимінну діяльність проголосувало 242 народних депутати.

«Фракція БПП однозначно погоджується із гострою необхідністю сформувати чітку державну політику у сфері протимінної діяльності, закласти правові та організаційні основи для проведення розмінування в регіонах, постраждалих від російської агресії. Вважаємо найбільш відповідною для цього редакцію №9080-1, яка найкраще підходить для ухвалення в другому читанні»,- наголосив під час обговорення документу  народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», Секретар Комітету з питань безпеки і оборони Іван Вінник.

«Проблема вибухонебезпечних пристроїв в Донецькій і Луганській областях набуває катастрофічного масштабу. В першій половині 2018 року від мін загинуло 92 людини, серед яких є й діти. Зокрема, 30 вересня в Горлівці, в результаті детонації вибухового пристрою, загинуло три дитини і одна отримала поранення. За даними ООН, в зоні ризику перебуває близько двох мільйонів українців. Понад 7 тисяч квадратних кілометрів потребують очищення. Це все свідчить, що міни становлять чи не найбільшу гуманітарну загрозу для мирного населення»,- підкреслив він.

Під час обговорення народний депутат зауважив: «Щоб подолати масштабні наслідки російського вторгнення, необхідно запровадити системний підхід до розмінування територій».

«Положення редакції №9080-1 закріплюють чітку термінологію у цій сфері, розділяють військове і гуманітарне розмінування. Визначають роль виконавчого органу влади у реалізації державної протимінної політики, зокрема, через замовлення розмінувань. Прописані жорсткі процедури ліцензування і допуску операторів, саперів та фахівців до роботи над очищенням територій від вибухонебезпечних пристроїв. Складено вичерпні організаційні вимоги до роботи – від нанесення на карти небезпечних районів до процедури знешкодження мін і інших пристрої для максимального захисту цивільного населення і навколишнього середовища»,- наголосив народний депутат.

Крім того,  парламентар зауважив,  що законопроект №9080-1 дозволить привести вітчизняне законодавство до міжнародних стандартів.

«При розробці цього документу було задіяно передовий досвід країн НАТО, та регіонів, що постраждали від воєнних дій. Важливим буде запровадження цивільного контролю за дотриманням законодавства і ефективного очищення територій, що сприятиме підвищенню якості роботи фахівців із розмінування.
Законопроект вже передбачає реальні шляхи надходження коштів на реалізацію програм розмінування, зокрема і завдяки донорським внескам»,- підкреслив Іван Вінник.