7f32eebf32e4611d7696979e956d1c4e

Заліщук: Люстрація – шанс на нове життя

Люстрація дасть Україні новий шанс, однак самого лише закону про люстрацію для повної зміни системи не достатньо. У цьому впевнена ініціатор «Реанімаційного пакету реформ», кандидат у народні депутати від партії «Блок Петра Порошенка» Світлана Заліщук.

«Люстрація – це наш шанс на майбутнє. Люстрація дає шанс на нове життя, набрати нових людей. Але важливий момент при цьому – сама люстрація, закон сам по собі не обов’язково спрацює», – зауважила вона в ефірі «Шустер LIVE».

Політик переконана, що для цього необхідно ухвалити додатково низку законів. «Потрібно ще ухвалити і реформу судів, тому що у нас 8,5 тисяч суддів, які продовжують ухвалювати рішення, які не допомагають нам ставати справедливішою Україною. Нам потрібно ухвалювати закон про прокуратуру, який так само є у рамках євроінтеграції. Треба впроваджувати реформу державної служби. Без цього сьогодні не можливо здійснити очищення влади, про яке ми говоримо», – сказала Заліщук.

Політик упевнена що з люстрацією ми зможемо викинути у політичний смітник цілий клас людей, які відповідають за корупцію в країні.

Вона також зауважила, що європейські інституції  готові допомогти Україні провести реформу очищення. «Європейці нам висловлюють підтримку і готові допомагати із механізмами втілення цього закону. Це добре, що закон буде переданий Венеціанській комісії, бо ми отримаємо міжнародне схвалення цього процесу», – зауважила політик.