геращенко

Геращенко: конкуренти Порошенка підспівують Москві, бо обіцяють після своєї перемоги скасувати мінські угоди і, значить, зняти європейські санкції з РФ

Про це на сторінці в Facebook зазначила Перший заступник Голови ВРУ, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ у Мінську  Ірина Геращенко.

«Українська сторона в ТКГ направила офіційну ноту з пропозицією провести позачергове засідання групи, у зв‘язку з проведенням фейкових виборів на Донбасі. Ми наполягаємо на тристоронньому форматі переговорів , за участі України-РФ-ОБСЄ. Наразі вже маємо відповідь від представників ОБСЄ, які підтримують ініціативу і готові в будь-який момент зібрати засідання, тобто, 2 сторони ТКГ – Україна і ОБСЄ готові до зустрічі. РФ – мовчать, жодної відповіді, видно, в угарі святкують « результати» маріонеточних виборів», – зауважила вона.

«В ці дні журналісти часто задають питання, яка мета Кремля в організації псевдовиборів на Донбасі. Виділю 3 ключових пункти. Перший і головний: спроба легітимізації «республік», посилення закликів від Москви і їх представників в Україні до «прямих переговорів Києва з Донецьком і Луганськом». Друге. Дестабілізація безпекової і політичної ситуації на фронті напередодні президентських виборів в Україні . Спроба через провокацію конфлікту і ескалацію вплинути на зміну ненависної їм київської влади. Третє. Дискредитація нормандського формату і мінського процесу. РФ прагне розірвати мінські угоди чужими руками, спровокувати повну дискредитацію мирних переговорів, зірвати їх, знищити мінський процес – бо це означає закінчення таких болісних санкцій»,- наголосив політик.

Резюмуючи, Ірина Геращенко наголосила: «Всі конкуренти Порошенка в цьому підспівують Москві, бо обіцяють наступного дня після своєї перемоги скасувати мінські угоди і, значить, зняти європейські санкції з РФ».