84_main_new.1523980319

Ми знизили ставку акцизного податку до мінімально можливого значення – Ніна Южаніна

Фракція Партії «Блок Петра Порошенка» майже одноголосно підтримала проект закону «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» (реєстраційний номер 8488).

Народний депутат фракції БПП, Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила з трибуни парламенту, що запропоновані зміни до Митного кодексу та ухвалені парламентом сьогодні зміни до Податкового кодексу вперше дозволять розмитнення та взяття на облік автомобілів за максимально спрощеними умовами. Я сподіваюсь, що держава у майбутньому зможе зменшити ставку акцизного податку до мінімуму. Все, що можна було зробити зараз, – знизити діючи ставки в 7 – 10 разів – ми зробили», – заявила, зокрема, Ніна Южаніна.

За словами народного депутата, у профільному Комітеті остаточно визначились із базовою ставкою:  для авто з бензиновим двигуном до 3 літрів вона становитиме 50 Євро, більш 3 літрів – 100 Євро. Ставка на дизельні авто з аналогічним об’ємом двигунів – 75 і 150 Євро відповідно: «Скасовано високі податки на ввезення старих авто, віком понад 15 років – парламент пішов на зустріч активістам.  Згадайте, ще до 2008 року було заборонено ввозити машини, старші 8 років! Наразі, максимальний віковий коефіцієнт становить 15 – авто старшого віку будуть обчислюватись з ним. Однак, запровадження спрощених та доступних умов розмитнення транспорту змушує нас посилити відповідальність водіїв за порушення митного режиму в Україні шляхом збільшення штрафів».