Wysiedlenie_Ukraincow_do_ZSRR._Marzec_1946r

ВР підтримала Постанову щодо вшанування на державному рівні 75-х роковин початку депортації автохтонних українців

За відповідний проект Постанови про відзначення на державному рівні 75-х роковин початку депортації автохтонних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 рр., (реєстр.№ 8603), проголосували 234 депутати.

Виступаючи з парламентської трибуни, народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Андрій Антонищак розповів, що даною Постановою встановлюється, що друга неділі вересня – є Днем пам’яті примусового виселення автохтонних українців.

«За період офіційного переселення, понад 700 тисяч корінних українців були насильно вивезені на Далекий схід Росії. Люди втрачали все майно, їм забороняли власну мову і віру, намагались знищити національну самоідентичність, а тих, хто пробував протистояти тоталітарному режиму,  знищували фізично. Крім того, в розпал Другої Світової, поляки тисячами вбивали українців, руйнували села, не шкодували жінок і дітей. Встановлений факт – тільки за два дні 13-14 березня 1944 року ці загони знищили 14 сіл і замордували 1500 людей за національною ознакою. Переважно, це були жінки, діти. Це дуже гірка сторінка української історії, яку ми не маємо права забувати! Тому, розроблено Постанову для відзначення на державному рівні 75 роковин початку примусової депортації українців», – повідомив Антонищак.

На підтримку даної законодавчої ініціативи від фракції БПП виступив народний депутат Олег Барна, зазначаючи, що даною Постановою парламент звернеться до Президента України, щоб зробити 2019 рік – роком пам’яті депортованих українців з Польщі.

«Ми маємо низку пропозицій до державних органів і установ, щоб гідно вшанувати пам’ять наших громадян, які зазнали справжнього геноциду, порушення прав людини і були змушені назавжди полишити власну землю.

Ухвалення цього документу засвідчить, що Україна нарешті навчилась захищати власну історію, самоідентичність і готова відстоювати історичну справедливість! Наші громадяни мають знати правду про долю своїх пращурів! Фракція Партії «Блок Петра Порошенка» буде голосувати за постанову №8603», – підкреслив Барна.