pensiyi-viyskovim

Оксана Білозір: звернулася до Прем’єр-міністра щодо відновлення соціальної справедливості відносно учасників АТО

Про це народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Оксана Білозір повідомила в себе на сторінці в Facebook.

Вона зазначила, що Закон України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» передбачає надбавку до розміру пенсії, на яку маю право ветерани війни та учасники бойових дій.

«Однак, із-за того, що Антитерористичну операцію на Сході України Кабміном не внесено до «Переліку держав і періодів бойових дій на їх території», затвердженого Постановою КМУ від 8.02.1994 р. №63, учасники АТО, нагороджені орденами України за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, зокрема, орденом «За мужність» та орденом «Богдана Хмельницького», у разі призначення їм відповідної пенсії, отримують надбавку на 10% нижчу, ніж інші учасники бойових дій», – розповіла Білозір.

З метою відновлення соціальної справедливості відносно учасників АТО, нагороджених орденом, депутат звернулася з відповідним запитом до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

У відповіді Кабінету міністрів Оксані Білозір зазначено, що опрацювати данне питання доручено Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ та СБУ.