вінник

Іван Вінник: прийняття закону «Про протимінну діяльність в Україні» дозволить якнайшвидше розпочати процес розмінування на Донбасі

У ВР зареєстрований проект Закону про протимінну діяльність в Україні, реєст.№9080-1.

Один зі співавторів, народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», Секретар Комітету з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник в коментарі прес-службі фракції розповів, що даною законодавчою ініціативою визначено порядок вчинення дій по розмінуванню українських територій.

«В законі розмежуємо повноваження державних органів і запроваджуємо можливість залучення бюджетних коштів та міжнародної допомоги для фінансування діяльності по розмінуванню українських територій звільнених від російських окупантів», – пояснив Вінник.

Він також зазначив, що законопроектом запроваджуються прозорі процедури щодо відбору виконавців, які будуть виконувати роботи по розмінуванню.

«Встановлюємо повноваження міжвідомчих комісій, де будуть залучені учасники ринку, які зможуть виконувати послуги по розмінуванню. Встановлюємо прозорі правила контролю, щоб ніхто не скаржився про неефективність використання коштів. А це чи малі кошти! Як показує досвід країн, зокрема Хорватії, процес розмінування тривалий, і коштує багато мільярдів доларів», – зауважив Вінник.

Він також зазначив, що автори закону будуть пропонувати включити даний законопроект в порядок денний на наступній сесії, і почати розгляд в профільному Комітеті.