геращенко

Геращенко: Я – за перенесення мирних переговорів з Мінська до іншої нейтральної країни, яка не підігруватиме Москві

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написала Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

Вона також повідомила, що Постпред України в ООН В. Єльченко заявив про необхідність перенесення мирних переговорів з Мінська на інший майданчик. «Я підтримую цю позицію, й давно за це виступаю. Вже неодноразово публічно висловлювала незгоду і обурення голосуваннями Білорусі в ООН з усіх питань, що стосуються України, окупованих Криму і Донбасу»,- зазначила політик.

Ірина Геращенко наголосила, що посилання на нейтральний статус Білорусі не витримує жодної критики, адже нейтральні країни (як це показало і нинішнє голосування про включення в порядок денний 73 сесії Генасамблеї ООН питання про окупацію Криму і Донбасу) бодай, утрималися, проголосували жовтою кнопкою.

«Білорусь вчергове виступила одним фронтом з РФ і увійшла до ганебної «13», які проголосували проти, натиснувши червону кнопку. Це не нейтральна позиція. Це повне підігруванні Москві. І така позиція повністю суперечить статусу країни, яка є майданчиком мирних переговорів по врегулюванню ситуації на Донбасі», – підкреслила Геращенко.

«Я – за перенесення майданчика до дійсно нейтральної країни, яка не підігруватиме Москві й не голосуватиме з Коемлем в унісон- проти України»,- заявила Геращенко.

Вона також зауважила що до Білорусі, то окрім відверто недружніх Україні голосувань, є й гірші факти.

«Оголошення персонами нон-ґрата українських журналістів і митців, в угоду Москві, викрадення Павла Гриба і передача його ФСБ. Все це ніяк не корегуються з нейтральним статусом, навпаки, тхне відвертою координацією своїй дій з Кремлем», – наголосила політик.