1

У Василькові активісти обговорили питання захисту жінок від домашнього насильства

Керівник Васильківської районної організації партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”, голова Васильківської районної ради Наталія Баласинович провела робочу нараду з метою організації постійно діючого Васильківського районного “Кризового центру допомоги жінкам”.

У нараді брали участь голова Васильківської РДА Владислав Одинець, депутат Васильківської районної ради Анастасія Яшина, директор Васильківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Деревянко, керівник служби у справах дітей та сім’ї Васильківської РДА Крістіна Кощей, Юлія Царевська та Наталія Решетова – спеціалісти з громадського проекту Convictus, які працюють в Центрі психосоціальної допомоги Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус Україна».

2

Мета засідання – в найближчі місяці організувати постійно діючий Васильківський районний “Кризовий центр допомоги жінкам”. Ціль – захистити жінок від домашнього насильства і за потреби надати юридичну та психологічну допомогу.

“Перша леді країни Марина Порошенко ще влітку 2017 року під час відкриття «Форуму гендерної рівності» акцентувала увагу на проблемі домашнього насильства. Сьогодні захист жінок від домашнього насильства набуває реальних рис у нашому житті. Після ухвали Верховною Радою закону про захист від домашнього насильства 22 серпня 2018 року постановою Кабінету Міністрів №655 було затверджено типове положення «Про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі».

Влада не тільки розробила законодавчу базу, а спираючись на досвід організацій «третього сектору», виробила шляхи реального втілення досвіду громадських організацій в наше життя. Це – гарний приклад роботи вільного громадянського суспільства. Будемо працювати над цим питанням у Василькові”, – зазначила Наталія Баласинович.