ad57bf1-81-big

Костянтин Яриніч: ініціюємо продовження пільгового терміну автономізації медзакладів

Народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Костянтин Яриніч, разом із колегами з інших фракцій, зареєстрував “Проект Закону про внесення зміни до пункту 3 розділу ІІ “Прикінцеві положення” Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я” щодо продовження терміну спрощеної процедури реорганізації державних і комунальних закладів охорони здоров’я – бюджетних установ”, реєстр.№9075.

“Законопроектом пропонується для закладів охорони здоровʼя вторинного та третинного рівня надання медичної допомоги державної та комунальної форми власності продовжити термін дії спрощеної процедури реорганізації шляхом перетворення у комунальні некомерційні підприємства та казенні підприємства до 31 грудня 2019 року”, – йдеться у пояснювальній записці до документу.

На своїй сторінці у Facebook, Яриніч пояснив новели законодавчої ініціативи. Він нагадав, що першим етапом втілення медреформи став Закон про автономізацію, який був прийнятий 6 квітня 2017 року.

“Як один з авторів Закону, я ставив за мету забезпечити нашим медзакладам вищий рівень менеджерсько-фінансової самостійності та стимулювати їх до покращення надання медичних послуг громадянам.

Звертаю увагу, що лише реорганізовані медичні заклади можуть укладати договори про медобслуговування з Нацслужбою здоров’я та отримувати пряме і збільшене фінансування з Держбюджету. Саме тому, у Законі № 2002-VIII ми передбачили спрощену процедуру реорганізації державних і комунальних закладів охорони здоров’я, яка діє до закінчення поточного року”, – зауважив парламентар.

Однак, за словами народного депутата, вже сьогодні зрозуміло, “що велика кількість закладів, особливо на вторинному й третинному рівнях надання медичної допомоги, не встигають завершити процедуру зміни організаційно-правової форми господарювання. Це, у свою чергу, ставить під загрозу дотримання термінів втілення медреформи”.

“У зв’язку з цим… ми ініціювали продовження терміну дії пільгових умов переходу на нову форму діяльності до 31 грудня 2019 року. Адже, саме з 2020 року медична реформа повністю вступає в дію на всіх рівнях надання медичної допомоги.

Переконаний, ми зобов’язані створити усі необхідні умови для вчасної і якісної модернізації системи охорони здоров’я України”, – резюмував Костянтин Яриніч.