unian_cvk_666311

Ірина Луценко: питання оновлення ЦВК будемо розглядати 20 вересня

Про це в кулуарах Ялтинської конференції заявила Представник Президента України у Верховній Раді, народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Ірина Луценко.

Вона зазначила, що наступний сесійний тиждень буде дуже активний, оскільки ВР розглядатиме питання оновлення ЦВК та зняття депутатської недоторканності.

«Також буде послання Президента в четвер. Маємо проголосувати за зняття недоторканності – це Постанова правового Комітету для того, щоб після зауважень і застережень Конституційного суду пройти процедуру обговорення. На четвер у ВР буде максимальна концентрація. Впевнена, що 226 голосів за ці рішення знайдемо», – сказала Луценко.

Вона нагадала, що фракція БПП готові поступитися одним із своїх кандидатів на члена ЦВК.

«Ми закликаємо партнерів зробити те саме. В Парламенті існує обговорення двох моментів, що поступитися двома кандидатурами, також відкликати всіх членів ЦВК, регламентом передбачений відповідний процес. Думаю, що ближче до четверга ми визначимося з цими питаннями», – зауважила Луценко.

Вона також зазначила, що сьогодні Президент на Ялтинській конференції закликав партнерів з ЄС та НАТО бути пильними і допомогти не тільки Україні, але собі особисто боротися з гібридними проявами РФ.

«В плані пропаганди, фейків, використання ЗМІ, щоб дискредитувати не тільки окремих політиків, а цілі країни, демократичні процеси. Тому для нас важливо оновлення ЦВК перед майбутніми виборами», – зауважила Луценко.

Відповідаючи на питання журналістів, коли в парламенті розглядатимуть Виборчий кодекс, Луценко відповіла, що Комітет розглянув 1200 поправок до документу з 4000.

«Кожне засідання дає можливість розглянути 150 поправок. Ми шукаємо механізми, як прискорити розгляд Виборчого кодексу. Ми не можемо відхилити всі поправки. Є можливість розбити їх на блоки. Голова ВР дав доручення юристам з науково-експертного управління – запропонувати механізм прискорення цього процесу. Думаю, що це може затягнутися до кінця цього року, що є недопустимим, бо попереду є бюджетний процес», – зазначила Луценко.