Foto-Titan1

Уряд має позбавити кримський завод «Титан» можливості працювати на українській сировині – Іван Вінник

Народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», Секретар Комітету з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник звернувся до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з пропозицією позбавити завод «Титан» в окупованому Криму української сировини.

«Я вважаю, що діяльність цього підприємства в окупованому Криму загрожує національній безпеці України. Та мова навіть не про очевидну шкоду екології регіону, а про те, що завод «Титан» та його власник – український олігарх Фірташ – є найбільшим платником податків окупаційній адміністрації РФ в Криму, – зазначив Іван Вінник на своїй сторінці у Facebook. - Діяльність заводу «Титан» можна зупинити, позбавивши його сировини – ілменітової руди. Вочевидь, завод працює на сировині українського походження, адже при вартості тонни ілменіту в 150 доларів США доставка його з родовищ Норвегії, Індії або Китаю є економічно неможливою».

За словами народного депутата, Україна – один із найбільших світових виробників ілменіту і українська руда може бути цікавою виключно кримському «Титану»: «Експорт з України відбувається в напрямку турецького порту Самсун, але, за дивним збігом обставин, судна, що вийшли з Одеси, після кількох годин перебування в турецьких водах, направляються або в російський порт Кавказ або в український Керч. Зазначене вище свідчить про те, що в інтересах національної безпеки потрібно зробити ілменітову руду предметом експортного контролю. Таким чином, митне оформлення в режимі експорту буде можливе виключно за наявності дозволу служби експортного контролю України».

«Чинна процедура надання дозволів експортного контролю передбачає отримання висновку міжвідомчої комісії при РНБО з питань військово-технічного співробітництва та експортного контролю. Комісія має в своєму складі представників розвідорганів та спецслужб України, які, вочевидь, розкриють у своїх доповідях кінцевого вантажоотримувача та обґрунтовано будуть радити в інтересах національної безпеки відмовити у наданні дозволу на експорт руди, якщо вона є сировиною для Кримського «Титану». Ілменіт може отримати статус контрольованого товару шляхом внесення змін до постанови КМУ № 86 від 28.01.2004 року. Я публічно звернувся до Прем’єр-міністра Гройсмана щодо необхідності вжиття термінових заходів для вирішення цього питання. Побачимо, чи готовий уряд захистити національні інтереси чи буде сприяти інтересам Фірташа в окупованому Криму», – заявив Іван Вінник.