youtube_com_vice_news_id25409_650x410__2__1_650x410_2_650x410

Геращенко: на Донбасі масові затримки і арешти громадян , бойовики заблокували роботу всіх КПВВ

Про це  Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко зазначила у себе на сторінці в Фейсбук.

«Отримала надзвичайно тривожну інформацію з окупованого РФ Донбасу. Йдуть масові затримки і арешти громадян , бойовики заблокували роботу всіх КПВВ, нікого не випускають з території окупації. Фактично , ФСБ створила сталінські загранзагони, які зараз  заганяють в клітку мільйони людей, оточивши Донецьк . Місто взяли в кільце терору. Це все тільки поглиблює глибоку гуманітарну кризу на окупованій території», – зазначила політик.

«Наголошую, КПВВ заблоковані саме 1 вересня, коли розпочався шкільний рік, коли тисячі українців, чиї родини розділила російська агресія і окупація, перетинають КПВВ. Літні люди не можуть виїхати за пенсіями, діти і студенти – до своїх начальних закладів»,- додала вона.

Перший заступник Голови Верховної Ради зауважила: «Я вже спрямувала листи на координаторів ОБСЄ в ТКГ і гуманітарній підгрупі М. Сайдіка і Т.Фріша з проханням негайно звернутися до представників ОРДО – розблокувати роботу КПВВ, також я спрямувала листи до представництва МКЧХ в Україні з проханням негайно вимагати доступу до тюрем в окупованому Донбасі , де зараз масово катують людей».

Ірина Геращенко наголосила, що всю відповідальність за безпекову і гуманітарну ситуацію на Донбасі несе країна- окупант РФ

«Ця територія нашпигована російськими військовими і фсбшниками, які планують там свої спецоперації. В Солсбері вони труять, в Донецьку – взривають. Україна прагне бачити всіх ватажків бойовиків і їх кураторів з РФ на відкритому суді в Гаазі. Але держава – терорист РФ зачищає свідків своїх злочинів, знищує тих, хто багато знає. Вже 9 місяців ні слуху ні духу від ще одного бойовика – Плотницького, доля його невідома. Іншого свідка злочинів Путіна ФСБ зачистило в більш радикальний спосіб»,- підкреслила вона.

«Ми очікуємо від СММ ОБСЄ, які днями фіксували чергові колони , що переганяли з території РФ на окупований Донбас , «гумконвої» зі зброєю, більш детальної інформації – що ж відбулося в Донецьку»,- резюмувала Ірина Геращенко.