8F74FBDB-E24F-4EC5-91DF-98EB90DCB772_w1023_r1_s

Мустафа Джемілєв: громадянам України потрібно пам’ятати, що українські політв’язні РФ голодують, в тому числі, за нас усіх

Про це в коментарі «Крим.реалії» заявив народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка», Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, коментуючи голодування Олега Сенцова в російській в’язниці.

Лідер кримських татар активно стежить за ситуацією навколо Олега Сенцова і підтримує громадянську кампанію по його звільненню.

За його слова, голодування Сенцова надзвичайно складне і дійсно загрожує його життю.

«За радянських часів на певному етапі приймали рішення про примусове годування голодуючого. Зараз в Росії начебто запитують згоду у голодуючих. Хоча це не дуже коректно. Якщо не отримують дозволу, обмежуються тільки уколами глюкози, а це небезпечно, чоловік недовго може так жити. Мені не зовсім зрозуміло, яка ситуація з примусовим годуванням Сенцова? У Балуха (український активіст, який більше 140 днів голодує у кримському СІЗО – ред.) я знаю, що примусового годування немає. А ось у випадку з Сенцовом, його дійсно загнали на край світу, і ніяких звісток про нього немає. Хоча в інших колоніях Росії, наскільки я знаю, практикуються телефонні розмови», – розповів Джемілєв.

Він також зауважив, що голодування в тюрмі – це велике психологічне випробування.  При цьому, Джемілєв пригадав своє голодування, більш 40 років тому в Омській тюрмі. Протестуючи проти свого переслідування радянською владою, Мустафа Джемілєв голодував 303 дня в одиночній камері за тисячі кілометрів від дому.

Він також зазначив, що оголошуючи голодування, не розраховував, що його звільнять: «… але я кожен день чогось домагався і це давало мені сили».

«У кожного є певний запас міцності. У Сенцова, я бачу, дуже великий запас і рішучість велика, і мотиви голодування дуже благородні. Звичайно, ніхто не скаже: продовжуй голодування. Вони (голодуючі політв’язні – ред.) знають, що завдають шкоди своєму здоров’ю і можуть померти. Але громадянам України потрібно пам’ятати, що вони там голодують, в тому числі, за нас усіх», – підкреслив Мустафа Джемілєв.