h_ua_den_konstitucii_ua

Чубаров: Конституційна комісія має якнайшвидше провести засідання щодо опрацювання змін до Основного закону про статус Автономної Республіки Крим

Конституційна комісія має якнайшвидше провести засідання, аби пропозиції щодо змін і доповнень до Основного закону щодо статусу Автономної Республіки Крим та проекти законів «Про статус кримськотатарського народу» та «Про корінні народи в Україні» були подані у Верховну Раду до кінця вересня. Про це заявив народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка», голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров в коментарі «Укрінформу».

«Для того, щоб усе це надійшло хоча б у вересні до Верховної Ради, і щоб на цій сесії восени було розглянуте, має бути зібрана Конституційна комісія. Я думаю, що ми вже настільки запізнилися, що це має бути хоча б у першій декаді вересня. Є декілька сторін, які можуть вплинути на ефективне зібрання Конституційної комісії – я вже говорю відкрито, без усіляких дипломатичних реверансів, що це Президент України, Прем’єр-міністр України і лідери фракцій чи члени, які представлені у Конституційній комісії. Значна частина українського політикуму напередодні виборів не поспішає розглядати такі питання, які є резонансними не стільки в українському суспільстві, скільки для РФ. Ми це відчуваємо», – сказав Чубаров.

За словами Чубарова, робоча група вирішила, що разом зі змінами до Конституції слід подати проекти законів «Про статус кримськотатарського народу» та «Про корінні народи в Україні».

«Тепер ми маємо ось такий пакет, а це зміни і доповнення до Конституції України та два законопроекти. Річ у тому, що у самих змінах та доповненнях до Конституції України є певні моменти, які обов’язково будуть дискутуватися на засіданні Конституційної комісії. Тому ми таким пакетом деякі питання врегулювали», – Голова Меджлісу.

Чубаров також підкреслив, що тепер Конституційна комісія має зібратися, обговорити ці документи і подати на розгляд Верховної Ради.

«Ви ж знаєте, для того, щоб зміни до Конституції відбулися, потрібно дві сесії парламенту. На першій сесії розглядається і, якщо буде ухвалено 226 голосами, спрямовується до Конституційного Суду, якщо отримує позитивний відгук – знову повертається до Верховної Ради і потрібно буде 300 голосів (для ухвалення – ред.). І залишилося таких ефективних дві сесії напередодні виборів», – наголосив Чубаров.