барна

Земля і тільки земля є економічною основою відродження села – Олег Барна

Про це народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Олег Барна зауважив у статті для ІВ “7 Днів-Україна“, підводячи підсумки своєї роботи як народного депутата на окрузі.

“Об’їжджаючи села свого округу, помітив, що в людей виникає багато питань з приводу неналежного розвитку інфраструктури, поганих доріг. Чомусь саме з цими проблемами пов’язують вимирання українського села. Але основною причиною є відсутність робочих місць, роботи для молоді. Решта — наслідок”, – констатує парламентар.

За його словами, робота відсутня, бо сьогодні українські селяни не можуть заробляти на своїй землі.

“…люди, ставши власниками, не стали її господарями, підписавши немудрі договори, здали свою, нашу землю в оренду заїжджим агрохолдингам, позбавили як себе, так і села будь-якої перспективи розвитку, добробуту, майбутнього, працевлаштування своїх дітей.

Ані держава, ані я, ані сільська рада не маємо впливу на них, бо влада не має права втручатися у ведення бізнесу та взаємовідносини (договори, домовленості) між його партнерами: орендарем (агрохолдингом) і орендодавцем (власником паю). Так — у всьому світі.

Влада може тільки контролювати бізнес щодо правильності сплати податків, дотримання природоохоронного законодавства, норм протипожежної безпеки тощо. На жаль, люди цього ще не розуміють. Ми спостерігаємо, що нині земля працює з найменшою віддачею для людей та сіл і з максимальною для агрохолдингів. Земля і тільки земля є основним засобом добробуту українських родин та економічною основою відродження села”, – підкреслив парламентар.

Народний депутат впевнений, що власникам земельних паїв потрібно навчитися диктувати свої умови агрохолдингам-орендарям, щоби і люди, і села мали найбільший зиск від землі.

“Це можливо тільки тоді, коли в агрохолдингів появляється інтерес до землі, коли закінчуються договори оренди. Саме тоді нам потрібно проявити мудрість, об’єднатися в спілку землевласників і доручити своїм компетентним непродажним людям від нашого імені вести перемовини з агрохолдингами. Це убезпечить простих людей, часто одиноких і немічних власників паїв від афер та обману висококваліфікованих і високооплачуваних юристів — представників агрохолдингів.

На землі повинні працювати спеціалісти, професійні фермери, щоб прибутки від високих врожаїв давали доходи в сільські бюджети, з котрих виплачувалася достойна зарплата інтелігенції села”, – підкреслив Олег Барна.