CHernenko-KSU-1024x566

Голосування за зміни до Конституції в частині прагнення країни щодо вступу до ЄС та НАТО стане для деяких політиків лакмусовим папірцем – Черненко

За сприятливих умов змін до Конституції України стосовно прагнення країни щодо вступу до Європейського Союзу на НАТО можна очікувати не раніше весни 2019 року. Про це в ефірі телеканалу «Прямий» заявив народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Черненко.

«Якщо йдеться про те, коли їх очікувати, то є чітко визначена процедура, яка передбачає проведення низки подій, зокрема, голосування за направлення в Конституційний суд на одній сесії, потім рішення Конституційного суду і 300 голосів на наступній сесії. Треба розуміти, якщо ми навіть осінню запустимо цю процедуру, то, при повністю сприятливих обставинах, наявності голосів і позитивного рішення Конституційного суду, це буде не раніше наступної весни. І очевидно вже після президентських виборів», – зазначив Черненко.

Він також зазначив, що сьогодні євроінтеграційні, євроатлантичні прагнення, як показує соціологія у більшості громадян України, є перевагою.

«В умовах загрози зовнішньої агресії, я думаю, що такі речі можуть бути виправданими і записані до Конституції. Ви розумієте, що ми вже увійшли у передвиборчу президентську кампанію, тому робити якісь прогнози – справа невдячна. Але одна справа -чи буде чи не буде 300 голосів, інша справа – коли перед президентськими виборами політики чітко своїм голосуванням покажуть чи вони на словах за НАТО чи євроінтеграцію, а самі отримують інструкції з Москви, чи дійсно це не порожні слов всі їхні переконання. Я вважаю, що таке голосування могло б стати таким лакмусовим папірцем», – наголосив Черненко.