мінськ

Геращенко: українська сторона на ТКГ в Мінську жорстко підняла питання щодо офіційної відповіді РФ на пропозицію передати 36 росіян в обмін на політв’язнів – українців в РФ

Про це представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ у Мінську  ВР Ірина Геращенко повідомила на сторінці у Facebook після розмови з представниками в ТКГ.

«Сьогодні в Мінську відбулося засідання ТКГ і трьох груп – безпекової, економічної , політичної. Гуманітарна, на прохання координатора групи, збереться аж 25 липня. Тим не менш, українська сторона на ТКГ жорстко підняла питання щодо офіційної відповіді РФ на пропозицію передати 36 росіян в обмін на політв’язнів – українців в РФ. 

За словами парламентаря, РФ і її представники й надалі уникають будь – якої відповіді , блокуючи тим самим питання звільнення українців в російських тюрмах .

“Наші представники в ТКГ наголосили, що ми очікуємо 25 липня офіційної відповіді представників РФ на конкретну й цілком зрозумілу пропозицію : чи готові вони розморозити питання звільнення незаконно утримуваних, чи збираються забрати 36 громадян РФ, які прагнуть повернутися на Родіну, й віддати нам Сущенка, Сенцова, Кольченка, Клиха, Карпюка, Панова, Гриба, інших українців і кримських татар з російських тюрем»,- зазначила політик.

Геращенко підкреслила, що українська сторона ще раз наголосила, що згідно мінських угод, не існує ніяких «ДНР» і « ЛНР», це фантоми в уявах бойовиків і їх московських кураторів , й тому мають бути ліквідовані всі псевдоінститути псевдо»республік», всі ці « парламенти», « міністерства» і тд.

«Тим більше, не може бути ніякої мови про « підготовку до виборів в республіках», які ініціюють їх московські куратори на осінь 2018 року»,- додала вона.

Також політик наголосила , що 25 липня, в рамках гуманітарної групи і ТКГ, Україна очікує відповіді на конкретні питання: чи потрібні росіянам їх 36 «потіряшок» і чи збираються вони нарешті віддати нам Наших.