2018-07-11-004-AE__0179-resized

Комітет з питань освіти рекомендує парламенту підтримати закон №8556 щодо доступу осіб з особливими потребами до освітніх послуг

Комітет з питань освіти та науки рекомендує ВР прийняти проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг, реєст.№8556.

Як розповів Перший заступник Голови профільного Комітету, народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Співаковський, авторами даної законодавчої ініціативи виступили 21 народний депутат та Голова Ради Благодійного фонду Петра Порошенка Марина Порошенко.

2018-07-11-006-AE__0188-resized

«Комітет з питань науки разом з фондом Марини Порошенко провели велику роботу. В законі передбачено захист прав людей з особливими потребами, також виконання декларації про права дитини. Цей закон від декларації до імплементації», – сказав Співаковський.

2018-07-11-007-AE__0203-resized

Крім того, під час обговорення законопроекту, Голова Ради Благодійного фонду Петра Порошенка Марина Порошенко наголосила на тому, що прийняття цього документу відкриє можливості для імплементації в Україні міжнародних норм та гарантії щодо забезпечення права на освіту дітей з особливими потребами.

«В травні 2017 був прийнятий закон №2053 про інклюзивну освіту, де вперше на законодавчому рівні було закріплено поняття «особа з особливими освітніми потребами» з інклюзивним навчанням, індивідуальним планом розвитку,  та ключові положення, які лягли в закон про освіту. Завдяки реалізації цього законопроекту, за останній рік кількість навчальних закладів з інклюзивною освітою зросла на 42% , а кількість дітей, які там навчаються,  на 51%. Сьогодні кожна шоста школа в Україні впроваджує інклюзивну форму освіти», – сказала Порошенко.

2018-07-11-008-AE__0219-resized

Вона також відзначила, що Україна стала на європейський шлях впровадження толерантного та рівного для всіх освітнього простору.

«Існує потреба в подальшому вдосконаленні законодавства. Документ вносить зміни в частині закріплення прав осіб  з особливими потребами на здобуття освіти та отримання педагогічних та корекційно-розвиткових послуг в закладах освіти. Мова йде про першочергове зарахування дітей з особливими освітніми потребами до закладів дошкільної освіти та до початкової школи закладів загальної середньої освіти.

2018-07-11-010-AE__0265-resized

Прийняття закону також сприятиме врегулюванню питання доступу осіб з особливими освітніми потребами до безкоштовних освітніх послуг у закладах освіти державної та комунальної власності», – підкреслила Марина Порошенко.