avto-rozmytnennya-860x484

Ставки розмитнення авто мають бути єдині для всіх громадян – Ніна Южаніна

Законопроекти щодо вирішення питання з ввезеними в Україну автомобілями на єврономерах, які підготував парламентський Комітет з питань податкової та митної політики, стосуються саме нового підходу у визначенні ставки акцизного податку: 50 євро за тисячу кубічних сантиметрів для автомобілів на бензинових двигунах, і 75 євро за тисячу кубічних сантиметрів для автомобілів на дизельних двигунах. Про це народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила журналістам у парламенті.

«Законопроекти про внесення змін в Податковий та Митний кодекс (реєстраційні номери 8487 та 8488), направлені на вирішення питання з ввезеними в Україну автомобілями на єврономерах. Вони пропонують змінити систему визначення акцизного податку з авто. Це нова система, з новим підходом, з новою логікою, з прозорою і можливою схемою обрахунку кожним громадянином суми акцизного податку», – заявила Ніна Южаніна.

Народний депутат наголосила, що виключень для окремих категорій громадян законопроект не передбачає: «Якщо ми зараз зробимо якісь виключення для одних, притискаючи інших, то громадяни, які сплатили усі податки, зможуть подавати позови до нашої країни щодо повернення сплачених податків. Такого допускати не можна, мають бути єдині ставки для всіх громадян».