373

У Пирятинській ОТГ проблему безпритульних тварин вирішуватимуть цивілізованими методами

Зменшити кількість безпритульних тварин у Пирятинській об’єднаній територіальній громаді, що на Полтавщині, можна завдяки стерилізації тварин. Також потрібно співпрацювати з місцевими ветеринарами та зоозахисниками, залучати їх до громадських засідань. Про це під час «круглого столу» сказала голова районного осередку БПП, депутат міської ради Аліна Мірошніченко.

374

«Круглий стіл», на який запросили зоозахисників та волонтерів, — один із перших кроків стосовно вирішення цієї проблеми. Представник районного осередку громадської організації «Зооплатформа» Марина Грицай разом із зоозахисницею та волонтером Інною Гребенюковою розповіли про методи, що допоможуть контролювати популяцію безпритульних тварин у місті. Зокрема, обов’язковою є стерилізація якомога більшої кількості собак і котів, паспортизація тварин», — розповіла Аліна Мірошніченко.

Міський голова Пирятина Олексій Рябоконь повідомив, що паспортизація навряд чи буде популярною серед містян, які мають домашніх тварин. За його словами, паспортизують своїх улюбленців лише найвідповідальніші власники. Решта ж не бажатиме витрачати кошти на процедуру. З міським головою погодилась і Аліна Мірошніченко.

«Безвідповідальне ставлення власників тварин до своїх домашніх улюбленців – це і порушення правил вигулу, і жорстоке поводження, а часто навіть і викинуті на вулицю тварини. Тому найперше, що потрібно робити, – активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу. Нині плануємо з міського бюджету виділяти кошти, аби стерилізувати тварин можна було б у Пирятині, адже поки такої можливості немає», — розповіла Аліна Мірошніченко.