full

Фальсифікації під час виборів Президента треба унеможливити – Богомолець

Народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Ольга Богомолець повідомила, що зараз готується законопроект, який унеможливить фальсифікації під час проведення президентських виборів.

«Фальсифікації під час виборів Президента треба унеможливити — готуємо відповідний законопроект.  Наступна президентська кампанія обіцяє бути найбільш брудною та жорстокою за всю історію України, оскільки цього разу на кону стоїть не тільки, власне, найвища посада у країні, а й геополітичні інтереси великих країн. Тому ми, як громадяни, маємо зробити все, щоб наш голос було враховано, волевиявлення було вільним, а результати — пораховані чесно і прозоро», – наголосила політик.

На переконання Ольги Богомолець, станом на сьогодні, чинне законодавство залишає безліч можливостей для фальсифікації виборів, зокрема, виборів Президента, які відбудуться навесні наступного року.

Парламентар також зауважила: “Каруселі”, використання адмінресурсу, маніпуляція громадською думкою та наявність тіньових джерел фінансування виборчих кампаній ставлять кандидатів у нерівні умови та спотворюють реальне волевиявлення народу. Тому я долучилася до розробки законопроекту разом з Оксаною Продан “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виборів Президента України”, який покликаний привести виборче законодавство у відповідність до європейських норм, зробити його прозорим та ефективним».

«Боротися з “каруселями” ми пропонуємо шляхом вдосконалення закону “Про Державний реєстр виборців” та впровадження ефективного і прозорого способу реєстрації виборів у реєстрі за допомогою веб-ресурсу “Особистий кабінет виборця” з використанням цифрового підпису», – пояснила народний депутат.

«Вільне обрання місця голосування також значно зменшує вплив на виборчий процес адмінресурсу. Людина завжди може зробити своє волевиявлення на іншій дільниці, де немає пильного нагляду та тиску з боку її керівництва. Законопроект також вимагатиме від кожного кандидата у Президенти обов’язкової участі у теледебатах, а відмова від них — стане підставою для скасування реєстрації в якості кандидата. Для уникнення порожньої балаканини та популізму, законопроект визначатиме перелік обов’язкових питань, стратегічних для нашої країни, які повинні будуть обговорити кандидати у ході дебатів», – сказала народний депутат.

«Сьогодні-завтра цей новаторський законопроект буде зареєстровано у парламенті і я дуже сподіваюся, що Верховна Рада знайде у собі політичну волю його підтримати», – наголосила Ольга Богомолець.