IMG_2364

Василь Малик: необхідно підвищувати довіру до реформи децентралізації серед громади Чернігівщини

Голова Прилуцької районної організації Партії Василь Малик організував та провів зустріч із головами сільських рад Прилуччини, які досі не створили власної громади. Чернігівська обласна рада внесла зміни до перспективного плану формування територій громад у Чернігівській області два місяці тому. Зокрема, у документі йшлося про створення Дідовецької ОТГ у складі 30 сільських та 1 селищної рад. Проте досі очільники сільських рад району не почали працювати у напрямку створення нової громади.

IMG_2357

Зустріч була організована для того, аби каталізувати цей процес та донести до жителів Прилуччини перспективи об’єднання громад. «16 об’єднаних територіальних громад, які 2017 року вже отримали міжбюджетні трансферти напряму з державного бюджету, збільшили власні доходи втричі. Об’єднані громади вперше одержали можливість власним коштом будувати, школи, садочки, ремонтувати дороги, закуповувати нові шкільні автобуси для підвезення дітей до місць навчання у школах. Державні кошти на розвиток громад дозволили профінансувати 2017 року на Чернігівщині 825 інфраструктурних проектів. Такого не було ні в радянські часи, ні в роки незалежності», ­– зазначив Василь Малик.

У голів місцевих рад виникало чимало запитань під час зустрічі, на які вони отримали від голови місцевої організації Партії конкретні відповіді. Сільські голови планують обговорити перспективи об’єднання з жителями сіл.