3333

У Рівному презентували проекти Громадського бюджету – 2018

Будівництво Набережної на прибережній зоні пляжу озера Басів Кут, два сучасні спортивні комплекси та проекти для людей з обмеженими можливостями презентували під час публічного обговорення проектів в рамках Громадського бюджету Рівного представники партії «БПП «Солідарність».

5555

Голова Рівненської ОДА, депутат Рівнеради Олексій Муляренко запропонував побудувати Набережну на пляжі озера Басів Кут з облаштуванням там пішохідної та велосипедної доріжок, а також встановлення лавок та забезпечення вуличного освітлення. «Пляж озера Басів Кут є чи не найбільш відвідуваним місцем під час пляжного сезону серед рівнян. В теплу погоду, цілими сім’ями жителі Рівного з’їзджаються щоб позасмагати і відпочити на сонячному піщаному пляжі. Проте, попри популярність і відвідуваність пляжу, інфраструктура та благоустрій його території залишають бажати кращого. Особливі труднощі в пересуванні по тій території виникають в таких категорій населення, як батьки з дитячими колясками, велосипедисти та люди з інвалідністю, що пересуваються на візках», – каже Олексій Муляренко.

44444

Аби вирішити це завдання, він пропонує облаштувати вздовж пляжу дві доріжки – пішохідну та велосипедну, а також встановити там лавки та вуличне освітлення. «Переконаний, що після реалізації цього проекту рівняни матимуть змогу комфортно гуляти набережною озера Басів Кут та із задоволенням проводитимуть там своє дозвілля», – зазначив голова ОДА.

111

Крім того, Олексій Муляренко пропонує реалізувати ряд ініціатив для людей з обмеженими можливостями. Один із проектів передбачає створення та встановлення у Рівному міні-скульптур основних туристичних об’єктів міста з використанням шрифту Брайля та з нанесенням QR коду, який дає доступ до відеопису скульптури з тифлокоментарем та сурдодублюванням, а також виготовлення 3-D макетів трьох туристичних об’єктів з широкими можливостями експонування. Ще один проект створює умови в Рівному для комфортного дозвілля людей з інвалідністю, зокрема розроблення та розміщення тактильних карт – схем міста, адаптацію музейних експозицій та створення віртуальних екскурсій з субтитрами, тифлокоментарем та сурдодублюванням.

Голова ГО «Солідарна молодь Рівненщини» Максим Волович та рівнянин Андрій Муляренко мають намір за допомогою Громадського бюджету встановити в місті два сучасні мультифункціональні спортивні комплекси «Платформа можливостей». Їхною метою є створення для молоді Рівного широких можливостей для ведення активного і здорового способу життя. За словами авторів проекту, вуличний спорт є одним з основних елементів здорового способу життя в Європі. Проте   розвиток такого напрямку передбачає наявність якісної та сучасної матеріальної бази, яка станом на сьогодні відсутня в деяких мікрорайонах та місцях масового відпочинку міста Рівне.

«Ми пропонуємо встановлення спортивних комплексів європейського зразка, які стануть твердим підґрунтям для оздоровлення рівнян та популяризації активного способу життя, а також забезпечать рівний доступ до занять спортом молоді з різний районів нашого міста», – каже Максим Волович.