IMG_7032

Геращенко: українська сторона готова активно працювати, аби якнайшвидше відбулася чергова хвиля звільнення заручників

Уповноважений Президента України з питань мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях, Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook розповіла про телефонну розмову з Міністром закордонних справ щодо зустрічі нормандської четвірки.

«Тільки – но телефоном говорили з міністром Павлом Клімкіним, який мав у понеділок зустріч в нормандському форматі з колегами з Німеччини, Франції і міністром ЗС РФ.

Павло поінформував, що вперше, під час зустрічі в нормандському форматі, темі звільнення заручників і політв’язнів було присвячено півтори години, вперше обговорювалася ініціатива допуску омбудсмена до затриманих в РФ і в Україні. Говорили й про кількість затриманих, й про конкретні прізвища і долі людей», – розповіла Геращенко.

Вона також зазначила, що наші партнери з Франції і Німеччини відзначають принциповість й пріоритетність вирішення цього гуманітарного питання, яке не повинно бути політизованим.

«Добре, що під час своїх візитів до України, міністри зустрічалися з родинами заручників. Ми готові до компромісу в питанні затриманих, аби якнайшвидше всіх витягти. Також піднімалося інше болюче питання – пошук зниклих безвісти і допуск МКЧХ до тюрем.

Українська сторона готова активно працювати, аби якнайшвидше відбулася чергова хвиля звільнення», – підкреслила Ірина Геращенко.