IMG-6941

У нас буде чудовий діалог і з Донецьком, і з Луганськом як тільки звідти підуть росіяни – Ірина Геращенко

Уповноважений Президента України з питань мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях, Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила в ефірі «5 каналу», що представники російської влади активізували зусилля щодо нав’язування українській стороні прямих переговорів з представниками маріонеткового режиму окупованих районів Донбасу.

«Сценарій Кремля полягає в доведенні світовому співтовариству, що російських військових на Донбасі немає, що там іде громадянська війна і офіційний Київ має вести прямі переговори з Донецьком чи Луганськом. Хочу зауважити, що у Києва чудовий діалог зі всіма регіонами: Львовом, Черкасами, Одесою, Маріуполем та Краматорськом.

IMG-6938

Вперше за 27 років зроблено дуже багато для передачі влади і повноважень на місця. У нас буде чудовий діалог і з Донецьком, і з Луганськом як тільки звідти підуть росіяни. Цей діалог буде розвиватися і по вертикалі влади, і по горизонталі. Але ніякого діалогу з маріонетками Кремля бути не може. Цих людей там поставив Кремль, який розв’язав цю війну. Кремль, а не його ручні мавпочки, несе відповідальність за закінчення війни», – наголосила Ірина Геращенко.

Уповноважений Президента підкреслила, що тільки Кремль може дати команду на звільнення заручників, на виведення своїх військових, які, під виглядом ополченців, вбивають українців: «Хочу наголосити! Хто б і як не критикував Мінські угоди, але це те, що вдалося зафіксувати українській владі – тристоронній формат переговорів: Україна – країна-жертва, Росія – країна розв’язування конфлікту, ОБСЄ – посередник. Так, там присутні представники ОРДЛО, тому що вони по суті розпоряджаються долями громадян України, що опинилися під окупацією».